Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Názory/fotky/videa > Vít Zlámal

Šance pro dvorský bazén. Snad nebude promarněna.

Názory čtenářů / 1.05.2021, Dvůr Králové nad Labem
Pokud se něco pravidelně objevuje jako přání Dvoráků v různých anketách nebo diskuzích na sociálních sítích – je to výstavba krytého bazénu. Výstavba a následný provoz krytého bazénu určitě nejsou levný špás, a u naprosté většiny bazénů je třeba jeho provoz více či méně dotovat z veřejných zdrojů.

FOTOGALERIE - ŠANCE PRO DVORSKÝ BAZÉN? SNAD NEBUDE PROMARNĚNA.

Já se však domnívám, že pro město velikosti Dvora Králové by krytý bazén měl patřit k jeho základní infrastruktuře, kterou jsou navíc na rozdíl jiných sportovišť v našem městě (například od zimního stadionu, jehož provoz je mimochodem také ve velkém dotován) schopny využívat všechny věkové kategorie – od novorozenců až po lidi v důchodovém věku. 
Tohle ale není jen tradiční povzdech nad tím, že tu bazén stále nemáme a vedení města doposud nemá vybranou žádnou lokalitu ani zpracovanou jakoukoliv dokumentaci, ačkoliv bazén před volbami slibovalo. Chtěl bych totiž navrhnout na možnost řešení.

Relativně nově vzniklá Národní sportovní agentura totiž vypsala dotační výzvu, jejímž účelem je podpora výstavby vybraných typů sportovních zařízení, mezi které výslovně patří právě výstavba plaveckých bazénů. V rámci dotace je na základě této výzvy možné získat až 70% z celkových výdajů, přičemž u výstavby krytého bazénu může tato dotace činit až 90 milionů korun. Za částku okolo 100 milionů je možné postavit krásný krytý bazén včetně dalších doprovodných zařízení, jako jsou výřivky nebo sauny. Okolo této cenové relace byl postaven například bazén v Nové Pace, který si byl navíc před koronavirem schopen na sebe vydělat, ačkoliv má Nová Paka o více než 6000 obyvatel méně než Dvůr Králové!

Termín k podání žádostí o tuto dotaci je až do 30. 6. 2022. Mým záměrem tak není nachytat vedení města na tom, že nějakou dotaci prošvihlo. Naopak bych si moc přál, aby naše město tuto možnost využilo, protože to na dalších 8-10 let také může být jediná možnost, jak výstavbu krytého bazénu zafinancovat. Pokud však bude i tato možnost promarněna, možná Vám to naznačí, kdo opravdu bazén v našem městě chce a pro koho jsou to jen prázdná slova.

Vít Zlámal


 
Vaše komentáře
Do toho, 2.05.2021 08:57, Reagovat
Na zakladní skole jsme meli brigady na koupaliste.
Vodu melo ohrivat odpadni teplo z teplarny.
Kvuli tomu se snížila hloubka plaveckého bazenu a odstranily se tři skokove veze.
ZŠ Jsem koncila v roce 1968.
Jen do toho a urcite si to Dvur zaslouží

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 4414x