Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Názory/fotky/videa > Jan Bém

Zastupitelé Dvora Králové n. L. svým rozhodnutím o změně územního plánu znásobili ceny pozemků KARSITU! Proč?!

Názory čtenářů, Jan Bém / 5.11.2021, Dvůr Králové nad Labem
Zastupitelé Dvora Králové nad Labem svým rozhodnutím o změně územního plánu znásobili ceny pozemků, které před časem město prodalo firmě KARSIT! Z průmyslové zóny se staly pozemky pro bydlení! Nemáme továrnu a 350 nových pracovních míst a nyní už ani průmyslovou zónu!

Na posledním zastupitelstvu se projednával jediný bod – změnu č. 5 územního plánu města. Mně osobně nejvíce zaujal bod č. 23 navržený firmou KARSIT AUTOMOTIVE s.r.o., týkající se požadavku na změnu průmyslové zóny, kterou vlastní, na smysluplné využití předmětného území, zejména pro různé formy bydlení, občanskou vybavenost a obslužnou sféru. Tento požadavek obhajoval pouze zastupitel pan Kříž, manažer Karsitu, který pro podjatost neměl vůbec vystupovat resp. neměl hlasovat.

Připomenul jsem zastupitelům chybu (na niž jsme již před hlasováním o schvalování kupní smlouvy upozorňovali), kterou v minulosti udělali schválením nestandardní, tedy nevýhodné pro město kupní smlouvy na prodej zmiňovaných pozemků. Tehdy nebyl důvod pro prodej pozemků předem. Standardně průmyslové zóny ve vlastnictví měst či obcí prodávají všechna zastupitelstva i země EU teprve až po zkolaudování staveb podle vydaného stavebního povolení. Toto se však nestalo.

Především zastupitelé za koalici na návrh Rady města bohužel prodej pozemků odhlasovali. 

Co to znamená?

Město za tyto pozemky průmyslové zóny Zboží dostalo 17,5 milionu Kč a příslib 350 nových pracovních míst. Město se navíc mělo podílet 8 mil. Kč na vybudování komunikace a kanalizace hlavního řadu. Takže z prodeje 12 ha pozemků městu zůstane cca 10 milionů Kč, tedy 83 Kč/m2.

Již dnes se po městě šíří zprávy, že KARSIT začne pozemky parcelovat a nabízet je za 1500 – 2000 Kč/m2.

Po nesmyslně odhlasované změně územního plánu by mohla stoupnout hodnota pozemků vlastněných Karsitem z 10 mil Kč na 180 až 240 mil Kč. Tyto peníze mohlo získat město, kterému vznikla velká škoda, za kterou někdo nese odpovědnost. 

Návrhy v době, kdy město zónu vlastnilo, na změnu územního plánu z průmyslové zóny na zónu s komerčním využitím tady byly. Koalice města je však odmítala. Jak je možné, že dnes, když už není město vlastníkem, takovou změnu město odsouhlasilo?!? Byla chyba někde jinde nebo v někom? Proč město nežádá pozemek zpět a neprodá pozemky na bydlení samo? 

Shrnutí:
- Město nemá továrnu
- Město nemá průmyslovou zónu
- Město nezískalo 350 pracovních míst
- Když už je jasné, že Karsit nebude, tak se navíc připravilo o desítky milion korun

Je třeba důsledně prošetřit, zda město jednalo s péčí řádného hospodáře a dále zjistit, zda za této situace město nemůže žádat o vrácení majetku, protože pozemky prodávalo s nejlepším svědomím, že budou využity jako průmyslová zóna.  Veřejnost to musí vědět.
K tomu musím opět dodat: sakra drahá zkušenost. 

Bém Jan zastupitel (ODS) a předseda kontrolního výboru

 
Vaše komentáře
, 6.11.2021 08:09, Reagovat
Jestli tento podvod bude zdárně realizován… tak doufám že rozdíl částek pan Jarolím a spol doplatí z vlastních kapes….opět bude mít TV Nova o čem natáčet

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2283x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí