Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Krimi

Mladý muž v sobotu nad ránem ohrožoval lidi v centru Dvora Králové. Do 2 hodin od nahlášení byl dopaden

Objasněná loupež

Redakce / 9.11.2021, Dvůr Králové nad Labem
V sobotních ranních hodinách (3:15 hod.) policisté na lince 158 přijali oznámení o loupežném přepadení, ke kterému mělo dojít v centru Dvora Králové nad Labem. Devatenáctiletého mladíka zde fyzicky a s nožem v ruce napadl neznámý muž, který po něm požadoval mobil a peněženku.


Po mladíkově pádu na zem a několika úderech pěstí mu z batohu tento muž odcizil telefon a peněženku s platební kartou a osobními doklady, čímž mu způsobil škodu za více než 4 tisíce korun. 
Mladík utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizaci v nemocnici. 

Za necelé dvě hodiny od přijatého oznámení se policistům podařilo v blízkém okolí místa činu podezřelého muže zadržet.

Na 26letého muže, který byl obviněn ze zločinu loupež a přečinu nebezpečné vyhrožování, vyšetřovatel včerejšího dne cestou státního zástupce podal podnět na uvalení vazby kvůli obavě, že by se mohl skrývat, působit na nevyslechnuté svědky, a nebo pokračovat v trestné činnosti. Soudce návrh akceptoval a muže do vazby poslal.

Z následného šetření vyplynulo, že přibližně půl hodiny před loupežným přepadení na náměstí Republiky vyhrožoval pobodáním 15letému chlapci, který se zastal plačící a sedící ženy na zemi, na kterou obviněný muž křičel a vulgárně ji nadával. Až když přiběhli další muži na pomoc, zanechal svého jednání. 

Při zadržení mu policisté navíc předali od soudu výzvu k nastoupení do výkonu trestu, kde si má odpykat 14 měsíců za majetkovou trestnou činnost.
Muži nyní hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 3555x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí