Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Krimi

Zásahová jednotka honila 6 hodin krávy po Hradci Králové

Redakce / 10.02.2021
Dnes krátce po poledni jsme přijali oznámení, že u Malšovického stadionu pobíhají volně krávy. Na místo okamžitě vyjela hlídka, která si přizvala další volné hlídky, strážníky městské policie, hasiče a také pracovníky veterinární správy. Na místo byla přivolána i zásahová jednotka.

FOTOGALERIE - Zásahová jednotka honila 6 hodin krávy po Hradci Králové

Z prvotní informace vyplynulo, že krávy měly utéct při jejich překládce na parkovišti u koupaliště Flošna. Krávy se nám podařilo obklíčit u tenisových kurtů naproti fotbalovému stadionu, bohužel se však splašily a utekly až do panelové zástavby v ulici Na Občinách. Tam na dětském hřišti se je podařilo znova obklopit a veterinář je všechny střelil uspávací střelou. Přesto se jedna splašila a dala se na útěk směrem k OC Futurum, ke kruhové křižovatce Brněnská a dále k nemocnici, kde  byl zastaven provoz a policista ze zásahové jednotky v blízkosti čerpací stanice OMV ji kvůli bezpečí obyvatel zastřelil. Ostatní krávy byly s velkými obtížemi naloženy do přepravního vozidla.
Naštěstí se nikomu nic nestalo, nikdo se nezranil ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku.
Případ zaevidujeme, prošetříme a předáme Krajské veterinární správě jako příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Přepravci pravděpodobně překládali zvířata v místech, která k tomu nejsou určená.

Policie ČR

Související články
Loupež ve Dvoře Králové nad Labem
Vaše komentáře

Přečteno 1487x
 
Hodnocení článku: