Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Krimi

Vrchlabím otřásá případ týraného 3letého dítěte

Matka s přítelem jsou ve vazbě

Redakce / 3.04.2022, Dvůr Králové nad Labem
Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje od pondělí 28. března 2022 vyšetřují případ týrání tříletého dítěte ve Vrchlabí na Trutnovsku. Dítě v ohrožení života bylo předáno do péče lékařů.

Podle šetření měli oba dva dospělí v domácím prostředí dítě po dobu minimálně několika týdnů trestat nepřiměřenými fyzickými tresty.  V době, kdy měl muž svěřené dítě, trestání pak vyvrcholilo až v těžké ublížení na zdraví. 

V současné době se dítě již podle lékařů nachází mimo ohrožení života a je při vědomí. Je umístěno ve zdravotnickém zařízení a kriminalisté na celém případu dále intenzivně pracují.

Na základě provedených výslechů a dalšího vyšetřování kriminalisté zahájili trestní stíhání matky dítěte a jejího přítele, který za nimi docházel. Státní zástupce na základě výsledků vyšetřování podal na oba návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval, a další šetření již probíhá vazebně.

Matku dítěte vyšetřovatel obvinil ze zločinu týrání svěřené osoby, částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství, jejího přítele ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu týrání svěřené osoby, částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství. 

Ženě hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 2 až 8 let, muži pak 5 až 12 let.

Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 305x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí