Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Krimi

Populární surikaty ve Dvoře Králové zmizely! Našly se u lva

Redakce / 1.04.2020, Dvůr Králové nad Labem
Dřevěné surikaty, které lákají do dvorské zoo již od roku 2013 na jednom z královédvorských kruháčů, ZMIZELY. Stalo se tak poté, co technické služby odstranily křoví, za kterým se léta schovávaly. Jak naší redakci řekli policisté, dřevěné sochy však nebyly ukradeny.

FOTOGALERIE - Surikaty zmizely z kruháče. Našli jsme je u lva

“Dle záznamů kamery, která byla ke křižovatce instalována poté, co byla jedna z dřevěných soch odcizena, však nyní nedošlo ke krádeži. Ani po ohledání místa našimi specialisty jsme nenašli stopy po násilném odstranění těchto soch", popsal výsledek pátrání jeden z přítomných policistů a dodává: "Jako by se do země propadly.”

Surikaty bývají nazývány tuneláři zvířecí říše. Naše redakce tedy pátrala po místech, kam by se mohli tito malí pouštní lovci podhrabat. Nebylo žádným překvapením, když jsme je našli na kruháči u lva. Tam se nám podařilo získat vyjádření tiskové mluvčí surikat, která nám tajemné zmizení osvětlila: “Přežít v drsných podmínkách jihoafrické pouště není žádná legrace, ale to, co zažíváme uprostřed Evropy, nám také není příjemné.  Jsme tuneláři, ale jiným způsobem, než jste na to v Čechách zvyklí. Jsme rádi středem pozornosti, umíme panáčkovat a hrdě zvednout čumáček při pózování, ovšem co nám prováděli lidé na původním místě? Zdobily nás divnými převleky, dělali z nás kašpárky! Museli jsme se uchýlit pod ochranu krále zvířat, tam si na nás snad už nikdo nedovolí. Poslední kapkou bylo odstranění křoví, které nás v letních vedrech alespoň částečně chránilo před rozpáleným sluncem”

Dočasný úkryt našly surikaty na dalším kruhovém objezdu ve Dvoře Králové, na kterém je umístěna za vysokou trávou socha lva a supi na torzu stromu. “Cestou jsme částečně využily opuštěné veverčí nory. Král zvířat nás přivítal, supi s naší přítomností souhlasí. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za jejich vstřícnost” dodala surikatí tisková mluvčí.

Na náš dotaz, kdy se vrátí na své původní místo, nám bylo řečeno, že by se lidé museli hodně moc polepšit a lev by musel mít moc velký hlad.

Pro surikaty byla celá tato zima zřejmě náročným obdobím. Jak nám řekl další jejich zástupce, urážlivé bylo pro ně i letošní nasazování masek jiných afrických zvířat. “Děkujeme všem, kdo o nás mají v zimě starost a pečují o naše zdraví. Nám by však nejvíce prospělo, kdyby se technické služby náležitě staraly o místní zeleň, abychom měli co žrát. V posledních letech radikálně ubylo hmyzu”, postěžoval si mladý samec. 

Kateřina AprílováSouvisející články
Královédvorské koupaliště bude přihříváno teplem z teplárny
Kuks bude od května lépe přístupný hendikepovaným a cyklistům. Slavnostního otevření nového mostu se zúčastní i prezident Miloš Zeman
Travnatá stráň nad atletickým stadionem se konečně naplno otevírá veřejnosti!
Nosorožec Súdán ožil. Dvůr Králové nad Labem má další kruhovou křižovatku se zvířetem
Lidé si nakoupili zásoby mouky a těstovin, surikaty mají roušky
Na náměstí TGM ve Dvoře Králové vzniknou hned 2 veřejná griloviště pro občany i návštěvníky města
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 4991x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)

Ortoptista (Léčebna zrakových vad)


Kalendář akcí