Vyhledej
Zvičina > Krimi

Podezření z týrání zvířat nakonec kriminalisté kvalifikovali jako zanedbání péče z nedbalosti

Po více než půl roce šetření si chovatelka psů z Vlčkovic v Podkrkonoší vyslechla obvinění

Redakce / 28.11.2018, Vlčkovice v Podkrkonoší
Žena, které v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 6 měsíců, zákaz činnosti nebo propadnutí věci, chovala na svém pozemku 55 psů, kterým neposkytovala ani dostatečnou výživu, ani péči. Žena neakceptovala ani nabídky pomoci ze strany starostky obce, Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem a inspektorů Krajské i Státní veterinární správy.
 

Již od poloviny května tohoto roku se kriminalisté zabývají mediálně známým případem možného týrání psů ve Vlčkovicích na Královédvorsku. V těchto dnech již policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Trutnov zahájil v této věci trestní stíhání proti 46leté ženě a obvinil ji z přečinu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. 

Obviněné ženě, která je stíhaná na svobodě, hrozil i trest vyšší a to z přečinu týrání zvířat, kde zákon pamatuje až pětiletým vězením. Po vyhodnocení všech důkazů a okolností však kriminalisté jednání chovatelky překvalifikovali na přečin zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.

Ženě se klade za vinu, že minimálně v roce 2018 jako majitelka 55 psů, fen a štěňat jim nezajistila dostatečnou výživu. Své psy pak měla v nevhodných podmínkách malého rodinného domku, přilehlé stodole a na nedostatečně zabezpečeném pozemku proti úniku psů. 

Z tohoto důvodu policisté provedli 20. června společně s inspektory Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje a odborem životního prostředí Dvůr Králové nad Labem v domě ženy domovní prohlídku. Při této inspektoři v konečném součtu odebrali 55 psů (k původním 53 přibyla dvě štěňata), přičemž v jednom případě veterinář zabránil úmrtí fenky na poslední chvíli. 

Chovatelka tak měla svým počínáním dlouhodobě psy zanedbávat a takového jednání se dopustit z hrubé nedbalosti.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz

 

Související články
Týrání zvířat ve Vlčkovicích u Dvora Králové nad Labem. Ženě bylo odebráno 53 zanedbaných psů
Vloupání do lékařské ordinace v Jaroměři

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1566x
 
 
 
Zpět
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Kalendář akcí