Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Krimi

Objasněná série vloupání ve Dvoře Králové nad Labem

Redakce / 2.12.2022
Začátkem listopadu strážníci Městské policie ze Dvora Králové nad Labem v odpoledních hodinách ve Vorlešské ulici dopadli muže ve věku 55 a 34 let, kteří se vloupali do místního objektu.

Přivolaní dvorští policisté oba „zloděje“ zadrželi a převezli na místní oddělení. Šetřením vyšlo najevo, že zadržení muži již byli v objektu nejméně po sedmé, přičemž si vždy odtud něco odnesli. Zaměřovali se na vše, co se dalo zpeněžit nebo odnést do sběrných surovin. Začátkem srpna například odcizili bubnovou sekačku, příště vzali železo, měď a v neposlední řadě odnesli elektromotory. Způsobená škoda na odcizených věcech je v současné době předmětem dalšího šetření.

Kriminalisté proti mužům tedy zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a krádež. Navíc mladšímu z mužů klademe za vinu, že v uplynulých měsících nejméně 5krát usedl za volant osobního vozidla i přes to, že nikdy nevlastnil řidičské oprávnění.

Krom toho měl 2krát provedený pozitivní test na omamné a psychotropní látky. Tedy policejní komisař navíc proti němu zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Oba dva jsou stíhání na svobodě a případě prokázání viny jim hrozí až dvouletý pobyt ve vězení.

Policie ČR

 
Vaše komentáře

Přečteno 3183x
 
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.

Kalendář akcí