Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Krimi

Bílý kruh bezpečí poskytl finanční pomoc okradeným seniorkám z Trutnovska. Dvě seniorky okradl podvodník téměř o 30 tisíc korun

anonymně / 12.01.2017, Královédvorsko
Dvěma seniorkám, které byly okradeny podvodnicemi v roce 2016, poskytl Bílý kruh bezpečí pomoc ve formě finančních prostředků. O toto se zasloužili trutnovští kriminalisté, kteří zkontaktovali pracovníky Bílého kruhu bezpečí. Popsali jim podrobně spáchanou trestnou činnost „šmejdů“ na trutnovských seniorech a také potvrdili tíživou sociální situaci obou obětí. Díky této informaci byly obě seniorky jako zvlášť zranitelné oběti zařazeny do programu pomoci obětem v seniorském věku a obdržely peněžitou pomoc ve formě daru. Tento program může Bílý kruh bezpečí realizovat díky finanční podpoře společnosti Japan Tobacco International. Během loňského roku bylo v celé ČR v rámci tohoto projektu 17 seniorům – obětem a pozůstalým po obětech – předáno celkem 170 000 korun.

Pětasedmdesátiletou senioru okradla v květnu 2016 podvodnice v Husitské ulici ve Dvoře Králové nad Labem. Zazvonila na její zvonek a sdělila jí, že jí přišla zkontrolovat vodoměr a také to, že jí donesla přeplatek za vodu. Ženu se svým společníkem okradli o 22 tisíc korun.

Druhý případ, kterým se zabývali kriminalisté, se stal ve Slévárenské ulici v Trutnově v listopadu 2016. Tentokrát sedmaosmdesátiletou ženu na chodbě panelového domu oslovila neznámá žena pod legendou příspěvku na léky. I tentokrát byly pachatelky dvě. Jedna zabavila seniorku v kuchyni a druhá bez vědomí okradené vstoupila do jejího bytu otevřenými dveřmi, které naschvál neuzavřela její pomocnice. Prohledala obývací pokoj a nakonec si společně odnesly 30 tisíc korun.

nprap. Pižlová Šárka. DiS.

tisková mluvčí ÚO Trutnov

Související články
V Libotově okradl zloděj seniorku v jejím domě
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2309x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)

Ortoptista (Léčebna zrakových vad)


Kalendář akcí