Vyhledej
Zvičina > KORONAVIRUS - informace z regionu

Roušky všem - šijeme pro město

Redakce / 17.03.2020, Aktualizováno , Královédvorsko
Členky Spolku pro Dvorek již v neděli daly výzvu na fcb ohledně potřeby a výroby roušek v regionu. Zatím se nám přihlásilo 8 dobrovolnic, které jsou schopny a ochotny šít roušky. Proč to deláme a co potřebujeme? Zapojit se může každý - už jen tím, že roušku bude nosit.
 

Proč to děláme

Nosit roušku má smysl. Jakékoliv, i kdyby po domácku vyrobené roušky, snižují riziko přenosu. Nikdo z nás neví, jestli není náhodou přenašeč nemoci. Čím více lidí bude nosit roušky, tím více budeme všichni chráněni. Chráníme tak i ty, co pomáhají dále: lékaři, prodavači, řidiči autobusů i nákladních aut s jídlem, které si potom kupujeme v obchodech.

Nyní aktuálně potřebujeme našít roušky pro dvorskou nemocnici (máme látku!!), seniory včetně klientů Pečovatelského domu, ale i prodavačky v obchodech a obyčejné lidi - protože roušky prostě nejsou.

Původně jsme měly v plánu distribuci roušek do sociálních služeb, tam jsou však již zajištěny díky místním chráněným dílnám a místní firmě, která jim dodává speciálně obarevnou látku (vyšší ochrana). Zaměřujeme se tak na osvětu jako takovou a distribuci tam, kde jsou roušky aktuálně nejvíce třeba. 

Co potřebujeme

  • roušky :-), které dovezeme tam, kde jsou třeba. Kdo máte, pište na spolekprodvorek@gmail.com, předmět: roušky
  • šicí stroje (máme dobrovolníky bez šicích strojů). Kdo máte, pište na spolekprodvorek@gmail.com, předmět: stroje
  • dobrovolníky na šití - prosím vyplňte tento dotazník, ozveme se vám
  • dobrovolníky na svoz a distribuci roušek
  • tisk a distribuci letáků týkající se nutnosti nosit roušku
  • finance - nákup dalšího materiálu (nitě, jehly, tkalouny plus benzin)

Kdo nám chcete pomoci v posledních 2 bodech, ozvěte se na tel. 602 308 878, děkuji.


Tomáš Šebek - lékař společnosti Lékaři bez hranic vysvětluje potřebu roušek. Nezapomeňte, že roušky nestačí jen nosit, ale je třeba vyprat v horké vodě a vyžehlit. Novou roušku si ihned nenasazujte na obličej, pokud není ve sterilizovaném obalu. 

Dobrovolníci - šijeme pro druhé

Roušky jsou nyní nedostatkové zboží. Ve městě, které má díky historii textilního průmyslu potenciál na šití roušek (švadelny, stroje, látky), bychom mohli tuto situaci společnými silami zvládnout. Pojďme do toho, nabízíme koordinaci těchto činností. První dobrovolníci již našili roušky pro Pečovatelskou službu.

Hledáme další dobrovolníky na šití roušek, ale i osvětu, kterou potřebují zejména nejohroženější senioři, ale i další lidé, kteří stále roušku považují za zbytečnou. Pojďme jim příkladem, šijme je a nosme je, rozdávejme lidem kolem sebe. Pokud máte možnost nakoupit více roušek a poté rozdat, udělejte to.

Celkem 30 roušek obdržíme dnes jako dar od paní Kreibichové v JK Atelier, která je prodává za 65 Kč. Pokud o ně máte zájem nechoďte, prosím, osobně do ateliéru v Palackého ulici, ale objednejte si je na tel. 776 732 135, dostanete další instrukce.

My jsme obdržely od dvorské firmy LaLinea 100 bavlněné plátno, které dobrovolníkům rozvezeme. LaLinea prodává látku dalším zájemcům, kteří si chtějí a mohou ušít roušky. Do svého podniku vás však pustí jen s rouškami nebo respirátorem. Otevřené jsou i další prodejny s látkami - IMA, i galanterie naprosti Staré lékárně má otevřené okénko.

Zároveň za spolkové peníze, které jsme utržily na našich akcích, nakoupíme další potřebný materiál a benzin na svoz/distribuci roušek a materiálu. V sousedním Trutnově díky výzvě Pirátů bylo ušito během víkendu 700 kusů roušek pro tamní zařízení sociální péče. 

Distribuce

Prioritu má nyní pro nás nemocnice, máme kontakty a tipy i na další místa. Dále plánujeme rozdat roušky prodavačům, kteří roušky nemají a nepoužívají. Dělejte to i vy, pokud máte roušky navíc. Jsou jako první na ráně s širokou veřejností a zároveň potenciální roznašeči. Osvětu potřebují důchodci!

Děkujeme za sdílení tohoto článku a informací.

Kateřina Sekyrková, Linda Harwot

Spolek pro Dvorek

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2001x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
4.06.2020 19:00 - 4.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)
6.06.2020 16:30 - 6.06.2020 18:00
Velké přání (animovaná pohádka)
7.06.2020 19:00 - 7.06.2020 21:00
Lov (horor, od 15 let)