Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > KORONAVIRUS - informace z regionu

Roušky všem - šijeme pro město

Redakce / 17.03.2020, Aktualizováno , Královédvorsko
Členky Spolku pro Dvorek již v neděli daly výzvu na fcb ohledně potřeby a výroby roušek v regionu. Zatím se nám přihlásilo 8 dobrovolnic, které jsou schopny a ochotny šít roušky. Proč to deláme a co potřebujeme? Zapojit se může každý - už jen tím, že roušku bude nosit.
 

Proč to děláme

Nosit roušku má smysl. Jakékoliv, i kdyby po domácku vyrobené roušky, snižují riziko přenosu. Nikdo z nás neví, jestli není náhodou přenašeč nemoci. Čím více lidí bude nosit roušky, tím více budeme všichni chráněni. Chráníme tak i ty, co pomáhají dále: lékaři, prodavači, řidiči autobusů i nákladních aut s jídlem, které si potom kupujeme v obchodech.

Nyní aktuálně potřebujeme našít roušky pro dvorskou nemocnici (máme látku!!), seniory včetně klientů Pečovatelského domu, ale i prodavačky v obchodech a obyčejné lidi - protože roušky prostě nejsou.

Původně jsme měly v plánu distribuci roušek do sociálních služeb, tam jsou však již zajištěny díky místním chráněným dílnám a místní firmě, která jim dodává speciálně obarevnou látku (vyšší ochrana). Zaměřujeme se tak na osvětu jako takovou a distribuci tam, kde jsou roušky aktuálně nejvíce třeba. 

Co potřebujeme

  • roušky :-), které dovezeme tam, kde jsou třeba. Kdo máte, pište na spolekprodvorek@gmail.com, předmět: roušky
  • šicí stroje (máme dobrovolníky bez šicích strojů). Kdo máte, pište na spolekprodvorek@gmail.com, předmět: stroje
  • dobrovolníky na šití - prosím vyplňte tento dotazník, ozveme se vám
  • dobrovolníky na svoz a distribuci roušek
  • tisk a distribuci letáků týkající se nutnosti nosit roušku
  • finance - nákup dalšího materiálu (nitě, jehly, tkalouny plus benzin)

Kdo nám chcete pomoci v posledních 2 bodech, ozvěte se na tel. 602 308 878, děkuji.


Tomáš Šebek - lékař společnosti Lékaři bez hranic vysvětluje potřebu roušek. Nezapomeňte, že roušky nestačí jen nosit, ale je třeba vyprat v horké vodě a vyžehlit. Novou roušku si ihned nenasazujte na obličej, pokud není ve sterilizovaném obalu. 

Dobrovolníci - šijeme pro druhé

Roušky jsou nyní nedostatkové zboží. Ve městě, které má díky historii textilního průmyslu potenciál na šití roušek (švadelny, stroje, látky), bychom mohli tuto situaci společnými silami zvládnout. Pojďme do toho, nabízíme koordinaci těchto činností. První dobrovolníci již našili roušky pro Pečovatelskou službu.

Hledáme další dobrovolníky na šití roušek, ale i osvětu, kterou potřebují zejména nejohroženější senioři, ale i další lidé, kteří stále roušku považují za zbytečnou. Pojďme jim příkladem, šijme je a nosme je, rozdávejme lidem kolem sebe. Pokud máte možnost nakoupit více roušek a poté rozdat, udělejte to.

Celkem 30 roušek obdržíme dnes jako dar od paní Kreibichové v JK Atelier, která je prodává za 65 Kč. Pokud o ně máte zájem nechoďte, prosím, osobně do ateliéru v Palackého ulici, ale objednejte si je na tel. 776 732 135, dostanete další instrukce.

My jsme obdržely od dvorské firmy LaLinea 100 bavlněné plátno, které dobrovolníkům rozvezeme. LaLinea prodává látku dalším zájemcům, kteří si chtějí a mohou ušít roušky. Do svého podniku vás však pustí jen s rouškami nebo respirátorem. Otevřené jsou i další prodejny s látkami - IMA, i galanterie naprosti Staré lékárně má otevřené okénko.

Zároveň za spolkové peníze, které jsme utržily na našich akcích, nakoupíme další potřebný materiál a benzin na svoz/distribuci roušek a materiálu. V sousedním Trutnově díky výzvě Pirátů bylo ušito během víkendu 700 kusů roušek pro tamní zařízení sociální péče. 

Distribuce

Prioritu má nyní pro nás nemocnice, máme kontakty a tipy i na další místa. Dále plánujeme rozdat roušky prodavačům, kteří roušky nemají a nepoužívají. Dělejte to i vy, pokud máte roušky navíc. Jsou jako první na ráně s širokou veřejností a zároveň potenciální roznašeči. Osvětu potřebují důchodci!

Děkujeme za sdílení tohoto článku a informací.

Kateřina Sekyrková, Linda Harwot

Spolek pro Dvorek

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2177x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.

InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
30.04.2021 - 31.05.2021
Vzhůru do Stínadel!
1.05.2021 - 31.05.2021
Májová labská stezka
8.05.2021 13:30 - 8.05.2021 18:00
JARNÍ BURZA ZAHRÁDKÁŘSKÝCH PŘEBYTKŮ
11.06.2021 19:00 - 12.06.2021 00:00
Disco Party 80ky 90ky