Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > KORONAVIRUS - informace z regionu

Praktická výuka se vrátí na střední a vyšší odborné školy v pondělí 26. dubna 2021

Redakce / 24.04.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Praktická výuka distančním způsobem je realizovatelná velice obtížně. Proto se žáci středních škol, kde je praktická výuka součástí vzdělávání, vrací do školy jako první.
 

Na základě vládního rozhodnutí je od 26. dubna povoleno praktické vyučování ve všech ročnících středních a vyšších odborných škol i konzervatoří. 

V Královéhradeckém kraji se tak mohou od pondělí účastnit praktického vyučování žáci a studenti 42 škol, jejichž zřizovatelem je kraj.

Náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek, odpovědný za krajské školství, uznává, že většina škol udělala v online výuce velký pokrok, ale vítá vládní rozhodnutí, aby se v rámci rozvolňování protiepidemických  opatření od pondělí prioritně vrátili žáci a studenti těch škol, na kterých probíhá praktická výuka.  

"Kvůli přetrvávajícím preventivním opatřením však budou všichni po příchodu do škol dvakrát týdně testováni na přítomnost viru, a to testy, které jim poskytne škola,“ sdělil Štěpánek. Distribuce dostatečného počtu testů do škol zajistil HZS Královéhradeckého kraje.

Na pár hodin se tak od pondělí vrátí "do lavic" i žáci SPOŠ ve Dvoře Králové n. L., kde je součástí většiny oborů praktická výuka, pro obory Kosmetické služby, Kadeřnice a Masér sportovní a kondiční je dokonce nezbytná. Na setkání se však těší i například žáci oboru Bezpečnostně právní činnost (titulní foto) a Cestovního ruchu.

Závěrečná praktická a maturitní zkouška 

Ze 42 středních škol zřizovaných Královéhradeckým krajem, ve kterých se koná praktická část závěrečných a maturitních zkoušek, jich celkem 27 posunulo termín konání zkoušky a 20 škol upravilo obsah praktické části závěrečných zkoušek nebo školní části maturitní zkoušky.

V současné době kvůli blížícím se maturitním a závěrečným zkouškám mohou žáci všech středních škol navštěvovat dobrovolné skupinové konzultace, které probíhají ve skupinách nejvýše po šesti žácích pro klíčové předměty a také využívat individuální konzultace s pedagogem.

Malé děti do školek bez testování

V Královéhradeckém kraji, který nyní patří mezi kraje s nejnižším počtem nemocných, budou po celém regionu od pondělí 26. dubna také v provozu mateřské školy a dětské skupiny. 

Mimořádným vládním opatřením se v našem kraji také ruší testování dětí na covid-19 ve všech mateřských školách.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj

Foto: SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 407x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
30.04.2021 - 31.05.2021
Vzhůru do Stínadel!
1.05.2021 - 31.05.2021
Májová labská stezka
8.05.2021 13:30 - 8.05.2021 18:00
JARNÍ BURZA ZAHRÁDKÁŘSKÝCH PŘEBYTKŮ
11.06.2021 19:00 - 12.06.2021 00:00
Disco Party 80ky 90ky