Vyhledej
Zvičina > KORONAVIRUS - informace z regionu

Plošná dezinfekce celého Vrchlabí

Redakce / 30.03.2020, Vrchlabsko a Jilemnicko
Během uplynulých dvou víkendů (21. 3. a 29. 3. 2020) proběhla rozsáhlá a zásadně prospěšná akce Města Vrchlabí. Pracovníci organizace Služby města Vrchlabí (SMV), za pomoci externí firmy, zavítali do řady veřejně přístupných prostor, které byly ještě v nedávné době charakteristické větší koncentrací osob, a řádně je dezinfekcí očistili od možných či potenciálních stop infekce.
 

Proběhla dezinfekce svozových vozů odpadu, budovy radnice, regionálního turistického informačního centra, zámku, prostor kolem bankomatů, smuteční obřadní síně a hřbitova, veřejných WC, zastávek autobusů, stanovišť kontejnerů komunálního odpadu, městských jeslí, interiéru České pošty (provádí ČP samostatně), ale i čekáren autobusů, garáží KAD, Marius Pedersen, Stanice technické kontroly, Diakonie Vrchlabí, aj.


Podobná akce proběhla také v Hostinném


Zvýšená péče byla věnována místům, kde se pohybují senioři, v domě s pečovatelskou službou.
Podle sdělení Jiřího Prokopce, ředitele SMV, je provedení dezinfekce poměrně rychlá akce, hygienicky nezávadná, bez zápachu, prostory lze po odvětrání po půl hodině opět plně využívat.
Naším záměrem je během následujících 14 dní dále dezinfikovat chodby a výtahy panelových bytových domů prioritně na Liščím kopci. Město poptává další sdružení vlastníků bytových jednotek, kteří projeví o službu zájem.

Pokud se ukáže, že je potřeba dezinfekci opakovat, budeme to urgentně řešit.
Uvažujeme v budoucnu o zakoupení tzv. trvalého dezinfekčního zařízení, např. bakteriocidních lamp, a jejich instalaci do míst s větší koncentrací osob či možným zvýšeným rizikem přenosu infekce. Bohužel v tomto okamžiku jsou jejich dodávky na dlouho vyprodané.
Věřím, že provedená dezinfekční opatření do jisté míry zamezí potenciální hrozbě nákazy a přispějí ke klidnější atmosféře mezi námi.

Jan Sobotka
starosta

 

Související články
Tisková konference Bezpečnostní rady Trutnova
Trutnovské odběrní místo opět pojede od pondělí a přidává se Dvůr Králové a Jičín!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 338x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět