Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > KORONAVIRUS - informace z regionu

Farmářské trhy se vrací na královédvorské náměstí. Dočasně bez záclon a trenýrek

Redakce / 8.04.2021, Dvůr Králové nad Labem
Na základě aktuálních vládních opatření ožije po 4 měsících ve středu 14. dubna královédvorské náměstí opět farmářskými trhy. A kritici nabídky těchto trhů se mohou radovat: do odvolání aktuálních omezení souvisejících s koronavirem se zakazuje na těchto trzích mimojiné i prodej textilního zboží.
 

Prodej pouze farmářských výrobků


Jak informoval opořadatel těchto trhů Radek Aleš na svém webu, na farmářských trzích je od pondělí povolen pouze prodej ovoce a zeleniny (v čerstvém nebo zpracovaném stavu), květin a jiných rostlin, jejich plodů, osiva, semen, mléka a výrobků z mléka, masa a výrobků z masa, včetně živých ryb, vajec, pekařských a cukrářských výrobků, medu a výrobků z medu. 

Zakázán bude prodej potravin k přímé konzumaci. Zakázány budou také ochutnávky zboží. 

Na královédvorském náměstí tak nebudou po nějakou dobu ve středu dopoledne v rámci trhů stát stánky s oblečením, textilem nebo například hračkami

Každý prodejce bude povinen nosit respirátor třídy FFP2 a vyšší a poskytnout návštěvníkům dezinfekci na ruce. Prosíme o respektování těchto pravidel.


Trhy v jiných městech


Aktuální vládní opatření umožňuje fungování farmářských trhů za daných podmínek. Pořadatel královédvorských trhů organizuje trhy i v jiných městech: Chebu, Poděbradech, Mariánských a Františkových lázních. Ve dvou posledních zmíněných městech se však trhy příští týden zatím konat nebudou. 

Trhy se ve Dvoře Králové na náměstí konaly naposledy před Vánoci - a to v pondělí 21. prosince 2020. 

Právě Chebsko a Trutnovsko se staly 2 ze 3 okresů, které byly uzavřené v polovině února kvůli vysokému číslu nemocných Covid-19 a přetíženým nemocnicím. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: trhyales.cz


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 933x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí