Úspěch královédvorských školáků na republikovém kole OVOV

Na začátek září se těšilo 11 dětí ze Dvora Králové, finalisté republikového kola soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů.
Dostat se na toto finále je již samo o sobě obrovským úspěchem. Závodníci se probojovali z okresních a krajských kol, nebo díky úspěchu v korespondenční soutěži.
Šest závodníků zastupovalo školu Schulzovy sady, 2 závodnice ZŠ Strž a 3 závodníci pak reprezentovali královédvorský Sokol.
Atmosféra republikového finále v Brně byla báječná, samotný nástup na plochu stadionu, kdy účastníci utvořili olympijské kruhy a letopočet 2016, slavnostní vojenská jednotka nastupující za zvuku husitského chorálu, seskok vojenských parašutistů, účast bývalých olympioniků, to vše budilo emoce.
Moderátor Štěpán Škorpil připomněl přítomným odchod jedné z nejslavnějších sportovkyň planety, Věry Čáslavské. Její památku uctili přítomní minutou ticha.
Soutěžení bylo rozloženo do dvou dní a proběhlo za letního počasí, které bylo na závodění až příliš horké. Své síly změřilo na sedm stovek dětí
Děti soutěžily v atletických disciplínách - běh na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 1000 m, a dále disciplínách silových – leh – sedy, shyby, kliky, švihadla a trojskok. Všichni ze sebe vydávali maximum a tak dosahovaly skvělých výsledků, k tomu si samozřejmě užívali olympijskou vesničku, kde si mohli vyzkoušet různé disciplíny od pingpongu po horolezectví a surfování a také sbírali kartičky s podpisy slavných sportovců, kteří celé dva dny trávili na stadionu společně s dětmi.
Královédvorští závodníci dosáhli obdivuhodných výsledků. Jakuba Gruse (Sokol) dělilo od bronzové medaile 7 kliků, Kateřina Holubcová (Zš Sch. sady) skončila na 5. místě, A. Rutrlová (Sch. s.) 8., Barbora Síbrová (Sokol) byla 9., stejně jako Sára Erbenová (ZŠ Strž), Filip Vlček (Sch. s.) skončil na 10. místě, Kateřina Kubíčková (Sokol) na místě 11., Simon Rajsner (ZŠ Sch. s.) byl 25., Barbora Výprachtická (ZŠ Strž) 26., Kristián Hráský (ZŠ Sch. s.) 28. a Ondřej Schreiber (ZŠ Sch. s.) 29.
Všem závodníkům děkujeme za jejich skvělé výkony a za super zážitek z jejich závodění. Díky organizátorům za skvělou akci pro děti.