Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Firmy v regionu

Proměňte svůj pronajatý byt v útulný domov

Inzerce / 6.03.2023
Nastěhovali jste se do plně vybaveného bytu a teď řešíte jeho proměnu v osobitý domov?


V pronajatém bytě si přirozeně nemůžete dovolit žádné velké přestavby jako v případě, že
bydlíte ve vlastním, přesto existuje pár jednoduchých triků, které vám pomohou vykouzlit útulný domov se vším všudy.

1. Začněte ozdobením zdí

Prázdné stěny často působí neutěšeně a neútulně. Proto je vhodné začít při zvelebování bytu právě jimi. Myslete na to, že až se jednou budete stěhovat, měli byste vrátit stěny do původního stavu (samozřejmě pokud se s pronajímatelem nedomluvíte jinak). Pokud jsou základem bílé stěny, pestrobarevná výmalba by vám tedy do budoucna mohla přinést spíše starosti, protože takový nátěr se špatně překrývá. Dvojnásob to potom platí v případě jakýchkoli stavebních úprav.

Lepší budou tapety, obrazy nebo další nástěnné dekorace. Ani v takovém případě se sice později nevyhnete jistým úpravám, v závislosti na zvoleném řešení ovšem nemusí jít o nic složitého a zpravidla postačí případné odstranění tapet nebo vyplnění děr a následná výmalba.

Pokud jde o zašlé nebo nevzhledné keramické obklady, i tady máme poměrně jednoduché řešení. Jsou jím dekorační samolepky na dlaždice, které během chvíle kompletně promění dekor v koupelně nebo kuchyni.

2. Staré dveře opatřete fólií

Podobné řešení jako u obkladů potom existuje i pro starý nábytek nebo interiérové dveře. Pokud se vám nelíbí jejich vzhled, můžete je poměrně rychle a nízkonákladově renovovat pomocí speciálních samolepicích fólií. Ty jsou k dispozici v mnoha různých provedeních a dekorech imitujících skutečné dřevo. V případě potřeby je navíc snadno odstraníte, aniž by zanechaly jakékoli stopy.

3. Přidejte přehozy, závěsy, koberce a další textilie

Textilní doplňky plní v domácnosti hned několik funkcí. Kromě toho, že ji na první pohled zútulňují, také skutečně zahřejí a současně zmírní ozvěnu, která se prázdnými místnostmi často nese. Okna ozdobte záclonami nebo závěsy, na podlahu položte kusové koberce, pohovky vybavte přehozy a dekoračními polštáři. Pokud má navíc některé vybavení bytu své nejlepší chvilky za sebou, můžete mu pomocí textilií vdechnout nový život. Atraktivním kobercem zakryjete poškrábanou podlahu, látkovým potahem zase oživíte starou sedačku, případně podle potřeby zcela změníte její barvu. Textilními doplňky snadno změníte celkový barevný ráz místnosti, aniž byste jakkoli zasahovali do výmalby nebo stávajícího nábytku.

4. Nezapomeňte na osobní předměty

Rodinné fotky, suvenýry z dovolené a další drobnosti, ke kterým máte citovou vazbu, promění i ten nejobyčejnější byt v domov. Pokud navíc zapojíte svou kreativitu, mohou se z nich stát zajímavé designové doplňky. Fotky zavěste na provázky nebo je vložte do rámečků a vytvořte si osobní obrázkovou stěnu. Pokud navíc přidáte světelné řetězy, získáte jedinečnou atmosféru. Suvenýry z cest potom nemusíte mít zavřené v šuplíku, ale několik z nich můžete vystavit na odiv – třeba pod skleněnou deskou konferenčního stolku.

5. Vytvořte si koutek jen pro sebe

Ať už bydlíte ve vlastním, nebo pronajatém bytě, klíčové je, jak se v něm cítíte. K nalezení pohody a spokojenosti vám bohatě postačí pohodlné křeslo s malým odkládacím stolkem, teplá deka a stojací lampa. Tady si pak můžete číst oblíbenou knihu, vychutnat šálek kávy nebo si jen tak užít svou ničím nerušenou chvilku.

Inzerce

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 166x
 
Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí