Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Akce

DUENDE - koncert (CU/PE/CZ)

19.04.2024 19:00 - 21:00
Krčma Starého pivovaru, Dvůr Králové

Kapela Duende osciluje od latinskoamerické hudby a flamenca přes fusion až po jazz-popové skladby.
Vstupné: 300 Kč
Pořadatel: MKZ Hankův dům
Kontakt: Vstupenky bude možné zakoupit přímo v Krčmě, kde si můžete zarezervovat i místa u stolu.

Jejich tři studiová alba jsou důkazem velkého autorsko-interpretačního rozpětí a jsou opřena o výrazné osobnosti současné hudební scény. Autorem hudby je kytarista Tomislav Zvardoň, který si přizval ke spolupráci v Duende peruánské hudebníky Carlo Zeggaru a Vlado Urlicha, jež tvoří kompaktní celek, doplněný ještě o pianistu Kryštofa Pobořila a basistu Tadeáše Mesányho. Výsledný zvuk je podpořen osobitým pěveckým výrazem kubánské zpěvačky Adriany Asseff Rodrigez. 

Duende oslovuje posluchače nejen skvělou interpretací vlastních písní a hravostí v improvizacích, ale především nezaměnitelným zvukem i pestrým repertoárem.

Večer ozdobí svým tancem tanečnice Lenka Jehličková.

Lenka Jehličková - tanečnice, lektorka, choreografka a zakladatelka taneční školy "Flamenco Pardubice", která funguje již 16. rokem v Pardubicích a nyní už i v dalších východočeských městech. Lenka organizuje mnoho akcí, seminářů sama nebo zve jiné flamenco lektory. Vystupuje na různých kulturních akcích a festivalech, kde prezentuje španělské flamenco. Nejraději má tanec na živou hudbu, protože teprve pak to má ten správný náboj. ;-) Sama se ve flamencu vzdělává primárně v Andalusii.Spolupracuje s umělci z ČR i zahraničí, má ráda propojování různých dalších žánrů s flamenkem.

Koncert je součástí festivalu Dny R. A. Dvorského 2024. 

Více  
Datum zveřejnění: 10.04.2024

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky