Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Doprava > jízdní řády

Cyklobusy do Krkonoš vyjedou o měsíc dříve, změna přichází na poslední chvíli

Redakce, / 25.04.2024, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Od soboty 27. dubna budou moci do Krkonoš vyrazit autobusem nejen pěší turisté, ale již také cyklisté - pomocí cyklobusů. Ačkoliv měly původně cyklobusy vyjet až na konci května, u vybraných linek budou mít cyklisté možnost se vyhnout šlapání do kopce již od konce dubna.

FOTOGALERIE - Cyklobusy do Krkonoše vyjedou o měsíc dříve, změna přichází na poslední chvíli


Informace o vyjetí cyklobusů o měsíc dříve přichází na poslední chvíli: tisková zpráva s touto novinkou se na veřejnost dostala 22. dubna 2024. S jejich spuštěním se počítalo až na konci května, aktualizované ještě nejsou ani jízdní řády na webech destinačních společností v kraji, které počítají se začátkem cyklobusové sezony až v původním datumu: 25. května.

Týká se to například linky 491, která zaveze turisty do střední části Krkonoš z Hradce Králové přes Kuks, Dvůr Králové nad Labem a Hostinné až na nejvýše položenou zastávku Špindlerův Mlýn, Špindlerovu bouda.

Vyjede také linka 495, která však vyveze turisty i s kolem na Pomezní boudy z Hradce, Kuksu i Dvora Králové jen jednosměrně: zpět o víkendu nejede.

Na Pomezní boudy veze zájemce s kolem či bez i linka z Náchoda (linka 394).

Zpět do kolejí se vracejí také další turistické linky - i vlakové. Například dvouhodinový interval je zpět nastaven u osobního vlaku na lince L3 z Jaroměře přes Dvůr Králové - Starou Paku - Semily Trutnov až do Liberce po celý týden. Tento spoj tak mohou využít dopoledne i školy mířící na výlety či exkurze.

Již dříve jsme psali o nově zavedené víkendové lince spojující turistické cíle v Podkrkonoší: linka 536 jede mezi městy Stará Paka – Nová Paka – Pecka – Bílá Třemešná – Dvůr Králové nad Labem a částečně tak nahrazuje zrušený cyklobus na Zvičinu.

„Na základě rostoucího zájmu o veřejnou dopravu v našem kraji, zejména o turistické linky, jsme se rozhodli zahájit provoz vybraných autobusových a vlakových spojů již od konce dubna,“ vysvětlil dřívější výjezd turistických linek hejtman Martin Červíček. 

Cestujte s tarifem IREDO levněji

 
Stále málo lidí rozumí integrovanému přestupnímu tarifu IREDO. „Pro celodenní cestování doporučujeme využít síťovou jízdenku, která platí po celém území IDS IREDO a po celý kalendářní den, kdy byla zakoupena. Síťová jízdenka pro jednotlivce stojí 200 Kč a pro skupinu až pěti osob libovolného věku 490 Kč,“ doplnil Tomáš Jurček, vedoucí odboru dopravy Královéhradeckého kraje.  
Při nákupu jízdenky stačí vyslovit heslo IREDO :-) Bohužel neplatí však například na MHD v Hradci Králové. Je dobré se tak předem informovat na podobná omezení. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: dopravakhk.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1353x