Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Doprava > dopravní nehody

Strom spadl v Hertvíkovicích na projíždějící auto

Redakce / 21.01.2023, Trutnovsko a Úpicko
V sobotu 21. ledna spadl po 9. hodině vzrostlý strom na projíždějící auto na silnici v Hertvíkovících. Nehodu nepřežil muž, který v autě cestoval.

V ranních a dopoledních hodinách měl v regionu dle předpovědi foukat silný nárazový vítr, který doprovázelo silné sněžení zejména ve vyšších polohách Trutnovska. 

Profesionální i dobrovolní hasiči museli na místě nejprve strom rozřezat a poté vyprostili tělo oběti. Hasiči dále zabezpečovali místo události pro potřeby policejního vyšetřování. Strom, který spadl na vozidlo zajistí policisté ke znaleckému zkoumání. 

Přivolaný odborník nechal kvůli bezpečnosti odstranit další dva stromy - jeden pokáceli hasiči celý, druhý ořezali částečně. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a JSDH Hostinné a Mladé Buky. Kácení rizikových stromů zabezpečily jednotky HZS Trutnov a JSDH Mladé Buky. 

Celý zásah hasičů trval 8 hodin, provoz na silnici byl obnoven až po 18. hodině. Veškeré okolnosti této tragické nehody jsou předmětem dalšího šetření trutnovských policistů. U zesnulého bude nařízena soudní pitva. 


Spadlý strom na Královédvorsku 

Část vzrostlého stromu dnes ráno po 8. hodině spadl také na úsek silnice II/300 (Dvůr Králové - Kocbeře) za odbočkou na Vítěznou. V tomto případě měli projíždějící řidiči štěstí. Po vzájemné spolupráci i sami část stromu ze silnice odklidili a uvolnili tak průjezd pro další auta. Na místě foukal silný nárazový vítr, který spolu se sněžením vytvářel na silnici sněhové jazyky. 


Zdroj: HZS KHK, redakce


Související články
Tři lidi v autě zabil padající strom, silnice na Pomezky je zavřená
Listnatý strom spadl na projíždějící auto ve Svobodě nad Úpou. Jednalo se o řízené kácení
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 586x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí