Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Doprava > dopravní nehody

Řidič srazil na silnici u Bílé Třemešné 2 chodce včetně kojence v kočárku

Redakce / 13.05.2022, Bílá Třemešná
Ve středu 12. května odpoledne došlo k velmi vážné dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Třebihošt a Bílá Třemešná, kdy řidič osobního auta nezvládl zatáčku a srazil chodce s kojencem v kočárku. Zasahovaly zde všechny složky IZS.

FOTOGALERIE - Dopravní nehoda Bílá Třemešná - Třebihošť 12 5 2022


Nehoda se stala na silnici 30010 kolem 15. hodiny, když řidič osobního auta VW Golf jedoucí od  Bílé Třemešné na Třebihošť nepřizpůsobil rychlost své jízdy svým schopnostem, předpokládanému stavebnímu a dopravě-technickému stavu silnice včetně třídy.

Při stoupání a projíždění pravotočivé zatáčky dostal smyk, který nevyrovnal  a vyjel  vpravo mimo komunikaci. Zde kde se střetl s mladou ženou a  s mužem (26 a 25 let) a poté ještě s kočárkem, ve kterém byl kojenec. Vozidlo se následně převrátilo na bok.

Při nehodě utrpěli oba chodci ve věku 25 a 26 těžké zranění a rychlou záchrannou službou byli převezeni do nemocnice. Kojenec byl transportován do nemocnice letecky
Devatenáctiletý řidič a jeho nezletilá spolujezdkyně byli s lehkým zraněním také převezeni do nemocnice.

Policisté u řidiče vyloučili alkohol dechovou zkouškou. Na vozidle odhadli škodu na 35 tisíc a na kočárku 2 tisíce korun. 

Silnice byla kvůli nehodě asi na 3 hodiny zcela uzavřená .

Na místě zasahovali profesionální hasiči z  Dvora Králové nad Labem a místní dobrovolní hasiči  (Bílá Třemešná), Policie ČR. 


Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 7768x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
25.03.2022 - Ve dnech 25. 3., 28. 3. a 29. 3. bude RTG na nové poliklinice ve Dvoře Králové z důvodu nemoci mimo provoz. Je možné použít RTG oddělení v nemocnici.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí