Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Doprava > dopravní nehody

Opilý řidič ohrozil svojí jízdou na Výšince naštěstí jen sebe a pařez

Nadýchal 1,17 promile.

Redakce / 24.04.2024, Dvůr Králové nad Labem
Opilý cizinec v úterý 23. dubna krátce před 21. hodinou havaroval na komunikaci mezi obcí Kocbeře a Výšinkou ve vozidle Volkswagen.



K dopravní nehodě došlo dle dosud zjištěných skutečností zřejmě tak, že 32letý řidič vyjel po projetí pravotočivé zatáčky mimo vozovku a tam naboural do pařezu. Po nárazu se vozidlo obrátilo na bok a zůstalo ležet na boku na silnici.

S řidičem provedená dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 1,17 promile

Dále byl muž převezen na vyšetření do nemocnice, ze které byl poté propuštěn.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až rok vězení.


Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přečteno 1951x
 
03.08.2026 - Ve dnech 4.–6. srpna 2026 bude vždy od 8:00 do 17:00 zcela uzavřen silniční hraniční přechod v Malé Úpě (Pomezní Boudy – Przełęcz Okraj) z důvodu opravy vozovky na polské straně.
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.

Kalendář akcí