Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Doprava > aktuálně

Úplná uzavírka silnice ze Zábřezí do Dolního Dehtova ukončena dříve. Opraveno je jen 450 m

Redakce / 9.06.2022, Doubravice
Od pondělí 6. června byla zcela uzavřena část silnice III/3008 kvůli opravě budoucí objízdné trasy - frézování okrajů a pokládce nového povrchu. Od čtvrtka je již silnice znovu otevřená, ale opravená po celé délce úseku není.

Přinášíme mapy objízdných tras od června do konce září, kdy se budou stavební práce na silnicích kolem obce Doubravice realizovat a doprava v různém režimu bude omezena. 

Oprava pojízdné trasy - 450 m z 1,5 km

Původně se měl úsek budoucí objízdné trasy opravovat až do neděle 12. června. Kvůli úplné uzavírce byla veškerá doprava vedena v obou směrech po silnici č. III/3005 mezi obcí Zábřezí – Řečice a Trotinou a dále po silnici č. III/3007 do obce Zdobín a přes obec Horní Dehtov po silnici II/300 směr Dvůr Králové nad Labem.

Od čtvrtka 9. června je však tento úsek již otevřený, ale řidiči musí počítat s tím, že není opraven celý úsek, ale pouze 450 m od Dolního Dehtova směrem k Zábřezí. Přibližně kilometrový zbytek tohoto úseku je v původním stavu. Důvodem nepokrytí celého úseku může být jak denně rostoucí cena obalové směsi, tak velmi špatný stav zbytku úseku, kde by bylo nutné udělat zásadnější opravy, aby potažení novou vrstvou asfaltu mělo význam.

Video z průjezdu po opravené silnici Dolní Dehtov - Zábřezí (autor: fcb Jiří Rejl)


Kyvadlová doprava přes Doubravici

Následovat po této uzavírce bude od 13. června do 3. července částečná uzavírka silnice č. II/325 v obci Doubravice - v úseku od křiž. III/3005 po křiž. III/30011. 

Objízdná trasa: Bude kyvadlově povolen provoz osobních vozidel a linkových autobusů, ostatní vozidla budou vedena po objízdné trase od obce Lanžov po silnici č. II/284 přes obec Bílé Poličany, Rohoznice do Miletína a dále ve směru Dvůr Králové nad Labem pokračuje po silnici II/300 přes obec Zdobín a Horní Dehtov, až ke křižovatce silnice II/325 směr Bílá Třemešná, Hostinné


Úplná uzavírka směrem na Bílou Třemešnou

Od 4. července do 21. září se zcela pro dopravu uzavře silnice č. II/325 od křiž. III/30011 po konec Doubravice.

Objízdná trasa: Pro osobní vozidla je vedena objízdná trasa po silnici č. III/3005 do obce Zábřezí – Řečice a dále po silnici č. III/3008 ke křižovatce se silnicí II/300 Dolní Dehtov. Ostatní tranzit bude veden dále jako v předchozím období (viz mapa)

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 751x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí