Vyhledej
Zvičina > Doprava > aktuálně

Sníh komplikuje dopravu na silnicích v kraji, ale i ve městech

Redakce / 16.01.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Intenzivní sněžení komplikuje dopravu nejen na silnicích nižších tříd. Hasiči vytahovali dopoledne vozidla z příkopů, auta končila i v řece, situace se však vzhledem k neustávajícímu sněžení příliš nemění ani odpoledne. Většinou jsou hlášena dopravní omezení v souvislosti s nehodami nákladních aut.
 

To se týká jak hlavní silnice Dvůr - Trutnov (nyní kamion přes 3 pruhy přes Trutnově brání průjezdu aut - hlášeno do 14:45), tak i dále Jaroměř - Hradec (aktuálně v obci Holohlavy, kde je řízena doprava kyvadlově). Dnes bylo po 13. až do 15 hod. rozumné zvolit pro jízdu z Trutnova do Dvora cestu přes Hostinné. 

Aktuální dopravní situaci můžete sledovat na webu dopravniinfo.cz

Údržbu krajských silnic nově sledujte pomocí speciální internetové aplikace - psali jsme o ní zde.

Intenzita sněžení znemožňuje úplné odklizení sněhu ze všech komunikací také ve městech. O tom, jak probíhá údržba komunikací ve Dvoře Králové, jsme psali v tomto článku.

Vlakové spoje zatím nehlásí žádná výrazná zpoždění. 

Vybrané dopolední zásahy hasičů v kraji:

Na Hradecku zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře kolem 08:30 hod. u dopravní nehody v Libřicích. Osobní automobil vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Hasiči museli jedné osobě z vozidla pomoci a poté ji předali do péče záchranářů. 

Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice pak zasahovali (06:30 hod.) u dopravní nehody osobního vozidla ve Vážní ulici. Automobil se převrátil mimo vozovku na střechu. Vůz museli hasiči vyprostit pomocí jeřábu. Další dopravní nehody se staly v Chudonicích na Novobydžovsku nebo v Klamoši na Hradecku. Všechny tyto události se obešly bez zranění. 

Na Jičínsku se staly dvě dopravní nehody. Do Podhorního Újezdu vyjížděli k havárii osobního vozidla a autobusu profesionální hasiči z Hořic i Jičína (08:13 hod.).  Dopravní nehoda se obešla bez zranění, ale komplikovala v místě dopravu. Pro cestující byl vyslán náhradní autobus dopravcem. Ve Starých Smrkovicích pak skončil automobil mimo vozovku v potoce. Vyprostila ho odtahová služba. 

Na Náchodsku řešili profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové dopravní nehodu osobního automobilu, který sjel do potoka (08:15 hod.) - viz foto. Jedna osoba zůstala zablokovaná ve vozidle kvůli svodidlům, která byla poškozena. Vozidlo bylo vyproštěno pomocí jeřábu. Osoba vyvázla z nehody bez zranění. Nehoda se stala za obcí Horní Radechová na hlavním tahu na Náchod. 

Na Rychnovsku vyjeli profesionální rychnovští hasiči k dopravní nehodě do části Panská Habrová (7:20 hod.). Automobil skončil v řece na boku. Posádka vozidla se dostala z vozu ven. Hasiči poskytli osobám první pomoc a zajistili jim teplo. Jednu osobu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Vozidlo muselo být vyproštěno pomocí jeřábu. V Týništi nad Orlicí pak automobil vyjel ze silnice I/11 a přerazil strom (09:44 hod.). Jednu osobu si rovněž převzali do péče záchranáři. Hasiči museli odstranit kromě následků nehody i poškozený strom. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2158x
 
 
 
Zpět
24.01.2019 - Od 23. 1. 2019 do odvolání je vyhlášen na lůžkových odděleních jičínské nemocnice zákaz návštěv vzhledem k vývoji epidemiologické situace v jičínském regionu. Pro nemocnici v Novém Bydžově tento zákaz neplatí.
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.

Kalendář akcí