Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Doprava > aktuálně

Na horách hasiči vyprošťovali autobusy, cesta na Špindlerovku byla zavřena

Redakce / 7.02.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Zima o sobě dala pořádně vědět v neděli 6. února zejména v horských oblastech - v Královéhradeckém kraji hasiči zaznamenali 10 zásahů technické pomoci jak v Orlických horách, tak Krkonoších. Ve dvou případech pomáhali i s vytažením autobusu.

Čerstvý sníh a vítr přidělával hasičům práci při vyprošťování zapadlých vozidel, v jednotkách případů se vyjíždělo i ke spadlým stromům. 

V odpoledních hodinách vyprošťovali profesionální a dobrovolní hasiči z Rychnova n. K., Orlického Záhoří a Deštného v O. h. zapadlý autobus v Orlických horách na cestě k Šerlišskému Mlýnu, vytáhl jej vyprošťovací traktor. 

Problémy byly i na silnici vedoucí na Šerlich - viz níže v zprávách HZS KHK.

S vytažením autobusu pomohli dále profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Pec pod Sněžkou v Krkonoších u Horní Malé Úpy. 
Husté sněžení a minimální viditelnost způsobila problémy na cestě ze Špindlerova Mlýna na boudu Špindlerovka. Tady museli místní dobrovolní hasiči vyprostit vozidel hned několik, pomáhali i skútrům a autobusům. Cesta musela být dočasně uzavřena.

Evidujeme asi deset technických pomocí. Přinášíme jejich výběr:

S vyproštění dvou zapadlých autobusů, které uvízly na silnici č. 311 z Deštného v O. h. na Šerlich pomohli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Deštné v Orlických horách a Orlické Záhoří dne 6. 2. od 11:39 hod.

Autobus s dětmi zapadl na zasněžené silnici vedoucí k Šerlišskému Mlýnu, nikdo nebyl zraněn. Děti pokračovaly dál s doprovodem pěšky, s vyproštěním vozidla museli pomoci hasiči. K místu vyjela profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Deštného v Orlických horách a Orlického Záhoří. Pomocí vyprošťovacího traktoru se podařilo autobus dostat zpět na cestu. (dne 6. 2. 12:16 hod.)

Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla a autobusu, hasiči jedoucí od předchozího zásahu místo zabezpečili. Na místě byli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Deštné v Orlických horách a Orlické Záhoří 6. 2. 14:16

Technickou pomoc při vyproštění zapadlého sypače poskytli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou. Sypač vytáhli pomocí vyprošťovacího automobilu. Na místě byli ještě předtím dobrovolní hasiči z Orlického Záhoří, jejich technika ale na samotné vyproštění nestačila. (v 6. 2. 19:51 hod.)

Na silnici č. 295 mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem zasahovali hasiči u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při události nebyl nikdo zraněn. Hasiči zabezpečili místo události a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Na místě byli profesionální hasiči ze stanice Vrchlabí a JSDH Špindlerův Mlýn. (6. 2. 14:48 hod.)

Místní dobrovolná jednotka hasičů ze Špindlerova Mlýna pomohla s vyproštěním několika dopravních prostředků na silnici vedoucí na boudu Špindlerovka. Při události nebyl nikdo zraněn. V místě panovaly nepříznivé klimatické podmínky, viditelnost byla na pár metrů, sněžilo a kvůli větru se tvořily závěje. Komunikace musela být uzavřena. (6. 2. 15:46 hod.)


Kateřina Sekyrková

HZS Královéhradeckého kraje
Foto: Michal Fanta


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 272x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí