Vyhledej
Zvičina > Doprava > aktuálně

Ledovka pod sněhem způsobila na horách desítky nehod

Redakce / 4.01.2019, Královédvorsko
V první pracovní den nového roku začal padat v celém kraji sníh, který znamenal pro policisty desítky výjezdů k dopravním nehodám. Na horách se bouralo zejména v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýně a Jánských Lázních, kde na některých konkrétních úsecích došlo k nehodám opakovaně, neboť zde byl pod čerstvě napadaných sněhem doslova led a vozidla byla v těchto místech prakticky neovladatelná.
 

Při jedné kolizi došlo i ke sražení chodce. Všechny nehody se naštěstí obešly bez zranění a provedené dechové zkoušky neodhalily ani přítomnost alkoholu u řidičů.


Mimo hor řešili policisté i havárii cisterny v Lamperticích, když tu její řidič na vozovce pokryté sněhem zřejmě nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. S vozidlem se následně převrátil na bok. Po nehodě došlo pouze k menšímu úniku provozních kapalin, cisterna byla totiž prázdná. Na místě zasahovali rovněž hasiči. Vozidlo bylo následně vyproštěno za užití potřebné techniky až ve večerních hodinách. Také tato událost se obešla bez zranění a provedená dechová zkouška u řidiče alkohol neprokázala.


Nehody jsou nyní v šetření trutnovských dopravních policistů.

Zdroj: Policie ČR
 

Související články
Silnice I/37 v obci Kocbeře je pokryta ledem. Stojící kamiony brání průjezdu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1180x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí