Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Doprava > aktuálně

Dopravu v Trutnově omezí rekonstrukce nepřehledné křižovatky v centru města (duben - prosinec 2022)

Redakce / 4.04.2022, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Kruhový objezd nahradí současnou nepřehlednou křižovatku ulic Pražská, Žižkova a Úpická. Stavební práce začnou v pondělí 4. dubna, obousměrný průjezd bude ve všední den umožněn pouze některým linkovým autobusům a MHD od 5:00 do 19:00 hod.


Výstavba kruhové křižovatky potrvá do prosince 2022


ŘSD, který je investorem stavby, kromě okružní křižovatky chystá vybudovat také dva nové ostrůvky na přechodech pro chodce v okolí mateřské školy v ul. Na Struze, které by měly zvýšit bezpečnost chodců při přecházení frekventované páteřní komunikace,“ říká David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov. 

Dopravní omezení

Nově upravený provoz bude v úseku od křižovatky s ulicí Královédvorská po křižovatku s ulici Růžová zjednosměrněn, a to ve směru od Hradce Králové do centra Trutnova. 

Objízdná trasa pro směr z centra Trutnova na Hradec Králové či Jičín vede přes Úpské nábřeží a ul. Československé armády. 

Vozidla jedoucí z ulice Úpická, tedy doprava ze Starého Rokytníku a Radče, se budou moci v místě budoucí okružní křižovatky napojit na jednosměrný provoz, tedy budou moci ze směru příjezdu odbočit vždy pouze vpravo. 

Výjimku v průjezdu budou mít pouze některé linkové autobusy a MHD v pracovní dny od 5:00 do 19:00, kdy jim bude umožněn průjezd křižovatkou i v opačném směru při současném řízení provozu pracovníky stavby. O víkendech a státních svátcích tato výjimka platit nebude. 

Část ulice Žižkova po křižovatku s ulicí Palackého bude uzavřena po celou dobu stavby. Objízdná trasa vede po Úpském nábřeží, dále ulicemi Československé armády, Žižkova a Husitská. 

Průjezd vozidel integrovaného záchranného systému bude zachován. 


Zdroj: město Trutnov

Foto: Miloš Šálek

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 635x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí