Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Akce

COVERT ENSEMBLE: saxofonisté Kateřina Pavlíková a Dave Camwell

23.05.2024 19:00 - 21:00
sál Hankova domu, Dvůr Králové

29. ročník festivalu Dny R. A. Dvorského přináší další koncert, kdy saxofonisté Kateřina Pavlíková (ČR) a Dave Camwell (USA) vytvořili unikátní mezinárodní spolupráci s žáky a učiteli místní ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové nad Labem.
Vstupné: 200 Kč
Pořadatel: MKZ Hankův dům

Kateřina a Dave Vám předvedou mimořádně brilantní saxofonovou hru jako sólisté, tak i jako hráči v rozmanitých komorních a souborových seskupeních, např. jako saxofonové kvarteto s doprovodem klavíru nebo velký saxofonový soubor, Crazy Band atd.

Uslyšíte originální a jedinečné úpravy Jaroslava Ježka, Girdona Goodwina, Michaela Jacksona a jiných.

Před začátkem koncertu a o přestávce vystoupí ve foyer divadla žáci ZUŠ Karla Halíře z Vrchlabí. Na klavír je doprovodí paní učitelka Margarita Shuk. 

Convert Ensemble je název hudebního partnerství Davea Camwella a Kateřiny Pavlíkové, které začalo na začátku roku 2021 a vyústilo ve více než 25 výjimečných a jedinečných úprav populární klasické hudby od J.S. Bacha až po současné skladatele, jako je Max Richter. DC & KP také produkují hudbu, která záměrně stírá hranici mezi klasickým, rockovým a popovým světem. Jejich étos je zaměřen na hudební virtuozitu a okouzlující vizuální efekty.

Soubor absolvoval turné po České republice a USA a nedávno vedl mezinárodní konsorcium pro nový dvojkoncert skladatele Martina Hyblera Aquarius, nahraný s Pensacola Symphony Orchestra. Skupina v současné době pracuje na vydání svých prvních plných alb na začátku jara 2023, stejně jako na budoucích turné.

Více  
Datum zveřejnění: 15.05.2024

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky