Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Co se děje > výstavy

Výstava železničních modelů a kolejišť + RC modely na závodní dráze (29. 4. - 1. 5. 2024)

Redakce, / 29.04.2024, Dvůr Králové nad Labem
Během Majálesu ve Dvoře Králové již tradičně probíhá akce Kroužku železničních modelářům spadající pod DDM Jednička: výstava železničních modelů a kolejišť. Letos ji opět doplní prezentace kroužku RC modelářů, kdy si každý návštěvník může vyzkoušet ovládání autíček na závodní dráze.

FOTOGALERIE - Výstava železničních modelů a kolejišť



Místo konání:

Výstavní sál Staré radnice, Dvůr Králové

Otevírací doba:

29. dubna - 10:00 - 18:00 hod.
30. dubna - 10:00 - 18:00 hod. (možnost prodloužení v rámci programu Majáles)
1. května - 10:00 - 16:00 hod.

Vstupné: 100 Kč / dospělí, 
děti, příslušníci IZS a AČR vstupné dobrovolné

Jedná se o vrchol sezony tohoto kroužku, na který e připravují celý rok. Letos opět akce probíhá ve spolupráci s Městským Muzeem, kdy je zaplněna většinu výstavní plochy sálu ve Staré Radnici modelovými exponáty. 

Po loňské premiéře také bude součástí naší výstavy i prezentace spřáteleného kroužku RC modelářů z Jedničky v zadním prostoru výstavní síně, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet ovládání autíček na závodní dráze.

Letošním hlavním hostem výstavy je Michal Bednář s precizně provedeným kolejištěm Schwarzbach, ztvárňujícím provoz železnic bývalé Německé Demokratické Republiky (viz video).


Jan Prouza 

 
Vaše komentáře

Přečteno 1163x
 
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.
18.05.2026 - Během tradiční akce Čisté Krkonoše, kterou každoročně organizuje Správa Krkonošský národní park, se letos podařilo sesbírat přibližně 2,5 tuny odpadu. Do úklidu hor se během pátku a soboty zapojilo zhruba 300 pracovníků Správy KRNAP, dobrovolníků i návštěvníků hor. (Zdroj: KRNAP)

Kalendář akcí