Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Co se děje > výstavy

Vánoční hra čeká na malé návštěvníky v městském muzeu. Odměnou bude ozdobička

Královédvorské muzeum zve nejen fanoušky skleněných ozdob

Redakce / 11.12.2020, Dvůr Králové nad Labem
EDIT: Městské muzeum je bohužel od 18. prosince opět zavřeno dle aktuálních vládních nařízení.

Jak zkrátit čekání na Ježíška? Přijďte do královédvorského muzea a zahrajte si vánoční hru. Jako odměnu dostanete speciální vánoční ozdobičku, kterou si můžete na Štědrý den pověsit na váš stromeček.

Od 3. prosince jsou již opět přístupná muzea - a tedy i Městské muzeum ve Dvoře Králové, jehož součástí je Expozice vánočních ozdob. Před vánoci, ale i během svátků, je to ideální místo na trávení zimního času. A děti zde čekají nejen blýskavé osoby, ale také vánoční hry a kvizy.

Hry a výstavy nejen pro děti

V expozici vánočních ozdob je provede kviz nejen děti tradicí výroby skleněné vánoční krásy. A za odměnu si všichni zaslouží ozdobičku - na památku nebo rovnou na stromeček.

Novinkou je vánoční hra i na aktuální výstavě v sále Špýcharu: jmenuje se Příběh města a byla připravena k 750. výročí prvním písemné zmínky o městě Dvůr Králové, která byla prodloužena až do konce února.

"Vánoční hra dětem prostřednictvím kvizu, ale i aktivit na výstavě, přiblíží historii našeho města. Zvládnou ji školkové děti s rodiči a školáci již samostatně," sdělila portálu Kralovedvorsko.cz zastupující ředitelka Dana Humlová. Po splnění všech úkolů dostanou děti také ozdobičku na vánoční stromeček. 

Bohužel vánoční dílny a další předvánoční aktivity byly ve dvorském muzeu zrušeny v rámci nouzového stavu.

Dodržení opatření

Kapacita jednotlivých expozic je maximálně 10 lidí, v Expozici textilního tisku na nabřeží J. Wolkera se nyní vejde až 20 lidí. "Pokud v jedné z expozici bude maximální počet lidí, mohou zájemci zatím navštívit další z našich expozic," ubezpečila obavu návštěvníků z front Humlová. 

Ve všech expozicích je nutné dodržovat aktuální vládní opatření a hygienické předpisy: při vstupu si, prosím, vydezinfikujte ruce, ve vnitřních prostorech mějte nasazenou roušku a dodržujte rozestupy minimálně 2 metry. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: fcb Městské muzeum ve Dvoře Králové n. L.
Související články
Výstava k významnému výročí města bude prodloužena do konce února 2021
Vaše komentáře

Přečteno 644x
 
Hodnocení článku: