Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > sport

Ve Dvoře Králové se opět po roce sešli hasiči na Mistrovství ČR. Pošesté vyhrál zástupce našeho kraje

Redakce / 25.09.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Dvůr Králové nad Labem již tradičně na konci září hostil Mistrovství České republiky v disciplínách CTIF. na "domácí" půdě již pošesté celkově zvítězilo v mužské kategorii soutěžní družstvo z Hradce Králové, mezi ženami si vedly nejlépe reprezentantky Velkého Meziříčí.

FOTOGALERIE - Hasičský sport na stadionu ve Dvoře Králové

Letní atletický stadion ve Dvoře Králové nad Labem byl opět po roce místem, kde se odehrálo tradiční Mistrovství české republiky v klasických disciplínách CTIF. Osmého ročníku se zúčastnilo jedenáct tuzemských soutěžních družstev a také družstva z Německa a Slovenska. 

CTIF v překladu znamená Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů. Jedná se o nejvýznamnější celosvětovou organizací pro výměnu zkušeností v oblasti požární ochrany, pomoci a záchrany při katastrofách. S organizací souvisí také soutěže v CTIF a různé mezinárodní hasičské soutěže, které se konají nejen u nás, ale i v zahraničí a prohlubují přátelské vztahy mezi hasičskými sbory členských zemí. V současné době je v rámci CTIF sdruženo asi padesát členských států a třicet přidružených členů.


Vytrvalý déšť se naštěstí dostavil až odpoledne se závěrečným vyhlašováním výsledků. V suchu, ale pod zataženým nebem se tak soutěžilo v požárním útoku „nasucho“ a ve štafetě s překážkami. K vidění byly kvalitní sportovní výkony okořeněné i tradičně skvělým komentováním Hanky Zlochové a Ivana Krause.

Celkovým vítězem se v kategorii mužů stalo družstvo Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, které tak v osmi dosud uskutečněných ročnících mistrovství získalo už pátý celkový titul. Mezi ženami zvedly pohár pro nejlepší družstvo nad hlavu hasičky z Velkého Meziříčí. Pořadí soutěžících v jednotlivých kategoriích je uvedeno níže.   

Pořadateli mistrovství jsou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, ve spolupráci s krajským Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska Královéhradeckého kraje. Záštitu nad akcí převzali hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a předseda Českého národního výboru CTIF genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

Muži – kategorie A

1. místo – SDH Zibohlavy

2. místo – SDH Michálkovice

3. místo – SDH Frýdek


Ženy – kategorie A

1. místo – SDH Velké Meziříčí

2. místo – SDH Písková Lhota

3. místo – SDH Bludov


Muži – kategorie B

1. místo – SDH Chlumec nad Cidlinou

2. místo – SDH Vlčnov


Ženy – kategorie B

1. místo – SDH Skalice

2. místo – SDH Nová Paka


Muži – kategorie HZS

1. HZS Královéhradeckého kraje


Hosté

1. DHZ Mier Spišská Nová Ves (Slovensko)

2. Feuerwehr Gebelkofen (Německo)


Celkový vítěz – muži

1. HZS Královéhradeckého kraje


Celkový vítěz – ženy

1. SDH Velké Meziříčí


Kateřina Sekyrková

Zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1129x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí