Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > sport

Účastníci Zkus maraton Kuks přispějí na opravu varhan v místním kostele. Do 31. března navíc za výhodněné startovné!

Redakce / 31.03.2017, Kuks - Turistika
Ještě dnes stojí registrace do krosového běžeckého závodu Zkus maraton Kuks méně. Do 31. března je zvýhodněné startovné a část této částky poputuje na opravu místních varhan. Hned dva důvody, proč běžet: pro své zdraví a pro varhany!

Zkus maraton Kuks i Ty a podílej se přímo na opravách a údržbě barokního areálu v Kuksu a jeho okolí. Loni se s přispěním každého účastníka závodu pomohla opravit kukská Madona, která vám všem děkuje novým pohledem na každého z vás kousek od běžecké trasy. 

Registrace je možná zde.

Letos každý účastník přispěje na opravu a renovaci varhan částkou 20 Kč. V kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu se nacházejí dvoumanuálové varhany s pedálem, které do původních barokních skříní postavila v roce 1906 firma Gebrüder Rieger z Krnova jako opus 1309. Varhany jsou v současné době využívány i koncertně. Proto dojde k jejich opravě, aby byly ve vynikajícím stavu. Oprava varhan se bude týkat hlavně vzduchového hospodářství a pneumatické traktury. Kromě toho dojde k celkovému vyčištění nástroje a v závěru také k naladění a intonaci varhan. Oprava by měla vést k trvalejšímu dobrému stavu a umožnit spolehlivější používání varhan. 

Děkujeme, že s námi závodíte a těšíme se na Vaši účast již v sobotu 22. dubna 2017. 

Běžete můžete nejen klasický maraton, ale také půlmaraton. Pro ultramaratonce je připraveno lahůdkových 65 km s pozitivním převýšením 1603 m.

Nezapomnělo se ani na děti, které poběží své kratší tratě v bylinkové zahradě. Na své si letos přijdou i koloběžkaři.


Související články
Druhý ročník běhu Maraton Kuks se blíží. Zvýhodněné startovné je do konce března
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 805x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí