Vyhledej
Zvičina > Co se děje > společenské akce

Vánoční strom se ve Dvoře Králové rozsvítil o týden dříve - podívejte se na videoreportáž

Redakce / 25.11.2019, Dvůr Králové nad Labem
V neděli 24. listopadu byl na náměstí T. G. Masaryka slavnostně rozsvícen vánoční strom. Odpolednímu programu vévodily koncerty pěveckých sborů, zpěvák Josef Vágner pokřtil své nové CD s vánočními písněmi a nechyběl řemeslný jarmark nebo tradiční ohňostroj.
 
Hned 3 videa mohla vzniknout také díky podpoře Steak restaurantu U slunce.

Reportáž pro město Dvůr Králové nad Labem


Krátký záznam živého přenosu z koncertu Pepy Vágnera a Carpe diem:


Kompletní záznam ohňostroje:


V neděli 24. listopadu byl na náměstí T. G. Masaryka slavnostně rozsvícen vánoční strom. Odpolednímu programu vévodily koncerty pěveckých sborů, zpěvák Josef Vágner pokřtil své nové CD s vánočními písněmi a nechyběl řemeslný jarmark nebo tradiční ohňostroj. 

Již ráno se náměstí T. G. Masaryka zaplnilo vánočními trhy spojenými s řemeslným jarmarkem. Odpolední kulturní program zahájily pěvecké sbory složené z dětí místních mateřských a základních škol, které přišli podpořit jejich rodiče a prarodiče. Na pódiu se tak vystřídaly děti z kroužku Veselé zpívání při MŠ Drtinova, Sboráček ze ZŠ Schulzovy sady, sbor ze ZŠ Strž a poté vystoupil také smíšený pěvecký sbor z Lipnice. Přestávky mezi jednotlivými vystoupeními vyplňoval žesťový soubor PlechBand z královédvorské ZUŠ R. A. Dvorského, který hrál pod vedením Dominika Adámka. Program zpestřili také operní pěvci Milan Sulej a Rostislav Chroust. Následoval koncert zpěváka a muzikálového herce Josefa Vágnera, jenž si na pódium pozval pěvecký sbor Carpe diem ze ZUŠ R. A. Dvorského, s nímž letos v říjnu spolupracoval při nahrávání svého nového CD s vánočními písněmi. Tuto desku s názvem Hvězda bílá během svého vystoupení ve Dvoře Králové nad Labem také pokřtil. Kmotrem se stal starosta Jan Jarolím. Slavnostní večer pak zakončilo rozsvícení vánočního stromu a tradiční ohňostroj.

Ozdoby na vánoční strom, kterým je v letošním roce desetimetrový smrk z nedalekého Nemojova, vyrobili žáci výtvarného oboru ZUŠ R. A. Dvorského. Světelné řetězy byly zakoupeny díky finančnímu daru společnosti ČEZ, která na tento účel věnovala 30 tisíc Kč. Ani letos nechybí u stromu tradiční Královédvorský betlém rozšířený o několik dalších postaviček. Betlém podle návrhu Taťány Ruprichové vyrobili v Design studiu Dvůr Králové nad Labem. 

Akci pořádal Hankův dům, městské kulturní zařízení.

text: web města
Foto: Královédvorsko

FOTOGALERIE - Rozsvícení vánočního stromu se neslo ve znamení pěveckých sborů - podívejte se na videoreportáž

 

Související články
ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v neděli 29. listopadu od 17 hodin náměstí TGM
Dvůr již má svůj vánoční strom, rozsvítí se v neděli. V Praze bude stát strom z Pecky

 
Vaše komentáře
A kde je tradice?Mikuláš, 26.11.2019 08:32, Reagovat
Tak už nám tu po 30 letech opět politici "ohýbají" tradice a určují nám, kdy máme slavit advent. A ty trhy, to byla taky paráda, to s adventní tématikou také moc společného nemělo - hodinky, korálky, indiánské talismany...hlavně, že to "na oko" vypadá dobře.
 
 
Přečteno 1835x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět