Vyhledej
Zvičina > Co se děje > společenské akce

Vánoční strom se ve Dvoře Králové rozsvítil o týden dříve - podívejte se na videoreportáž

Redakce / 25.11.2019, Dvůr Králové nad Labem
V neděli 24. listopadu byl na náměstí T. G. Masaryka slavnostně rozsvícen vánoční strom. Odpolednímu programu vévodily koncerty pěveckých sborů, zpěvák Josef Vágner pokřtil své nové CD s vánočními písněmi a nechyběl řemeslný jarmark nebo tradiční ohňostroj.
 
Hned 3 videa mohla vzniknout také díky podpoře Steak restaurantu U slunce.

Reportáž pro město Dvůr Králové nad Labem


Krátký záznam živého přenosu z koncertu Pepy Vágnera a Carpe diem:


Kompletní záznam ohňostroje:


V neděli 24. listopadu byl na náměstí T. G. Masaryka slavnostně rozsvícen vánoční strom. Odpolednímu programu vévodily koncerty pěveckých sborů, zpěvák Josef Vágner pokřtil své nové CD s vánočními písněmi a nechyběl řemeslný jarmark nebo tradiční ohňostroj. 

Již ráno se náměstí T. G. Masaryka zaplnilo vánočními trhy spojenými s řemeslným jarmarkem. Odpolední kulturní program zahájily pěvecké sbory složené z dětí místních mateřských a základních škol, které přišli podpořit jejich rodiče a prarodiče. Na pódiu se tak vystřídaly děti z kroužku Veselé zpívání při MŠ Drtinova, Sboráček ze ZŠ Schulzovy sady, sbor ze ZŠ Strž a poté vystoupil také smíšený pěvecký sbor z Lipnice. Přestávky mezi jednotlivými vystoupeními vyplňoval žesťový soubor PlechBand z královédvorské ZUŠ R. A. Dvorského, který hrál pod vedením Dominika Adámka. Program zpestřili také operní pěvci Milan Sulej a Rostislav Chroust. Následoval koncert zpěváka a muzikálového herce Josefa Vágnera, jenž si na pódium pozval pěvecký sbor Carpe diem ze ZUŠ R. A. Dvorského, s nímž letos v říjnu spolupracoval při nahrávání svého nového CD s vánočními písněmi. Tuto desku s názvem Hvězda bílá během svého vystoupení ve Dvoře Králové nad Labem také pokřtil. Kmotrem se stal starosta Jan Jarolím. Slavnostní večer pak zakončilo rozsvícení vánočního stromu a tradiční ohňostroj.

Ozdoby na vánoční strom, kterým je v letošním roce desetimetrový smrk z nedalekého Nemojova, vyrobili žáci výtvarného oboru ZUŠ R. A. Dvorského. Světelné řetězy byly zakoupeny díky finančnímu daru společnosti ČEZ, která na tento účel věnovala 30 tisíc Kč. Ani letos nechybí u stromu tradiční Královédvorský betlém rozšířený o několik dalších postaviček. Betlém podle návrhu Taťány Ruprichové vyrobili v Design studiu Dvůr Králové nad Labem. 

Akci pořádal Hankův dům, městské kulturní zařízení.

text: web města
Foto: Královédvorsko

FOTOGALERIE - Rozsvícení vánočního stromu se neslo ve znamení pěveckých sborů - podívejte se na videoreportáž

 

Související články
ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v neděli 29. listopadu od 17 hodin náměstí TGM
Dvůr již má svůj vánoční strom, rozsvítí se v neděli. V Praze bude stát strom z Pecky

 
Vaše komentáře
A kde je tradice?Mikuláš, 26.11.2019 08:32, Reagovat
Tak už nám tu po 30 letech opět politici "ohýbají" tradice a určují nám, kdy máme slavit advent. A ty trhy, to byla taky paráda, to s adventní tématikou také moc společného nemělo - hodinky, korálky, indiánské talismany...hlavně, že to "na oko" vypadá dobře.
 
 
Přečteno 945x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.12.2019 - 31.01.2020
Výstava: Retrohrátky
11.12.2019 17:00
Norsko
11.12.2019 09:30 - 11.12.2019 12:00
Kosmetické dopoledne