Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > společenské akce

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu ve Dvoře Králové je zrušeno, trhy však budou.

Redakce / 22.11.2021, Dvůr Králové nad Labem
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a s tím i program, do kterého se zapojily natěšené děti z regionu, je z epidemiologických důvodů zrušeno. Návštěvníci centra se však v pátek 26. listopadu mohou těšit na připravovaný bohatý vánoční trh.
„Na rozsvěcení vánočního stromu chodí na náměstí T. G. Masaryka každoročně stovky lidí a právě tomu chceme i s ohledem na stále se zhoršující epidemickou situaci ve městě předejít. Proto jsme se rozhodli zrušit doprovodný kulturní program, ve kterém měly vystoupit mimo jiné dětské pěvecké sbory z místních mateřských a základních škol. Páteční rozsvícení vánočního stromu zachováme, dojde k němu někdy během podvečera,“ uvedl starosta Jan Jarolím a dodal: „Konat by se v pátek měl připravený vánoční trh, i s ohledem na situaci však jeho návštěvníky žádám o vzájemnou ohleduplnost a dodržování platných opatření."

Zrušena je podobná akce i v Lipnici, části města Dvůr Králové. Zde se slavnostní rozsvěcení stromečku mělo konat v sobotu podvečer.


Stejný přístup k tradičním vánočním i silvestrovským akcím přistoupil sousední Trutnov
"S ohledem na vývoj epidemiologické situace v ČR a také na vládní nařízení je zrušena nedělní akce Rozsvícení vánočního stromu a také tradiční Silvestrovský ohňostroj. Vánoční trhy na Krakonošově náměstí by se zatím uskutečnit měly, a to v termínu od 13. do 22. prosince, ovšem bez doprovodného kulturního programu," je uvedeno na webu města Trutnov.

Jak vypadalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu v roce 2019 se můžete podívat zde:


Jan Holan
Zdroj: mudk.cz

Související články
Vánoční trhy na naměstí TGM potěšily malé i velké. Roszvěcení vánočního stromu bylo bez slávy
Kapacity PCR testů se navyšují: krajským nemocnicím pomáhají soukromé firmy
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2709x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí