')
Vyhledej
Zvičina > Co se děje > společenské akce

Bazar knih a deskových her (9. listopadu 2019)

Redakce / 6.11.2019, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Na jaře se konal první bazar knih na dvorském gymnáziu. Akce měla úspěch a návštěvníci byli vděčni nejen za možnost dát své přečtené knihy k dispozici dalším čtenářům, ale velmi je bavilo hledat v bazaru knihy, které by je zaujaly. Rozhodli jsme se tak udělat radost nejen knihomolům i před Vánoci. Akci jsme doplnili o předvánoční tržiště, přednášky, deskohraní, čtecí i čtenářský koutek. Sobotní odpoledne na gymnáziu tak bude patřit všem - dětem i dospělým.
 

Chcete knihy darovat?

Přečtené knihy, které ve vašich knihovnách už překážejí novým kouskům, můžete přivézt v sobotu mezi 10. a 14. hodinou k zadnímu vchodu gymnázia, nejlépe v pevných krabicích. Krabice s knihami budou rozmístěny v přízemní chodbě gymnázia a budou zde k dispozici zdarma návštěvníkům akce. 

Máte knihu, kterou byste rádi prodali? 

Součástí bazaru je předvánoční tržiště, kde si každý může sám prodávat přečtené knihy, již nehrané deskové hry, ale i vlastní výrobky. Je to velká příležitost i pro děti - na jarním bazaru si děti samy prodávaly nejen své knížky, ale také například své ručně vyrobené korále nebo záložky. Byla to pro ně velká zkušenost!

Zájemci o místo na tržišti, registrujte se nejpozději do 7. listopadu na spolekprodvorek@gmail.com - předmět: tržiště, nebo na tel.: 777 623 931, budeme vám držet místo :-). Poplatek za místo je dobrovolný a bude použit na úhradu nákladů na akci.

Novinky ohledně akce můžete sledovat u události na fcb.

Darování deskových her

Nepřijde vám vhodné danou hru prodávat a rádi ji darujete? Bazar deskových her na gymnáziu bude také - hry je možné darovat v knihovně gymnázia, kde si zároveň můžete zcela nezávisle na probíhajícím deskohraní vybrané hry zahrát. Darované hry přijdou vhod Klubu deskových her Dvorek, který pořádá Deskohraní a který je využije při svých akcích. 

Deskohraní

Úplnou novinkou bazaru je Deskohraní, tedy možnost zahrát si vybrané deskové hry. Akci pro návštěvníky připravil Klub deskových her Dvorek a více informací je zde nebo na přiloženém plakátku

Přednášky

14:00 Kniha= přítelkyně pro každý okamžik - Nejméně 30 tipů na knihy pro čtenářky i nečtenářky, zaměstnané i v domácnosti, mladé i zralé, měšťanky i venkovanky. O současné české i světové, dobré i špatné beletrii pro dospělé čtenářky promluví Dagmar Kučerová.

15:00 Island – průvodce a cestopis v jednom - Jak do útlé knihy zahrnout vše podstatné, ale i humorné. Uvádí Blanka Hofmanová

Čtenářský koutek

Rádi byste si na místě hned začali číst vybranou knížku? Není problém. Pohodlné sedací vaky budou připraveny :-)

Čtecí koutek

Malé děti ještě neumí číst. A to je škoda! Ale my pro ně budeme mít připravené místo, kde jim dospělí nebo velké děti budou pohádky předčítat, a to každých 30 minut od 14:00 hod.  

Občerstvení

Prodávat se bude dobrá káva ze Sluníčka a dobroty od studentek gymnázia. 

Vstupné dobrovolné, výtěžek bude použit na úhradu nákladů.

Kateřina Sekyrková
za Spolek pro Dvorek

 

Související články
Bazar kabelek a knih (30. března 2019 od 13 do 17 hod.)
Autorka bestsellerů Kateřina Dubská bude hostem Bazaru kabelek a knih
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Související odkazy
Deskohraní při bazaru knih
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 498x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
11.10.2019 - 24.11.2019
VÝSTAVA: MERVARTOVI
13.10.2019 13:00 - 8.12.2019 16:00
ARGENTINSKÉ TANGO - intenzivní kurz