Vyhledej
Zvičina > Co se děje > soutěže

Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích 2017

anonymně / 12.02.2017, Pecka
Jak jsme vás informovali ve víkendových akcích, v sobotu 4. února se v areálu kempu Pecka konal další ročník populárního závodu „Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích“. Příznivci tohoto zábavného klání, které je vždy doplněno zabijačkovými hody, se v areálu začali scházet po 12. hodině.
V prostoru registrace bylo pořádně plno. Do závodu se přihlásilo 21 mužů, 7 žen, 2 dorostenci a 9 dětí. Všem pro dobrou náladu hrála country kapela Náhoda.

Na start se postavili nejprve ti nejmenší. Za fandění rodičů předváděli strhující souboje. Odměnu dostal každý, kdo se zúčastnil. Dále se startovalo v pořadí dorostenci, ženy a na závěr muži. Divácky atraktivní byla zastávka u občerstvovací stanice. Kdo neuhádl odpověď na sportovní otázku, musel na trestné kolo.
Na trať dlouhou necelý kilometr, startovali závodníci v minutových intervalech. Vysílení v cíli bylo důkazem toho, že toto klání nebral nikdo na lehkou váhu.
A i když pořadí asi není to nejdůležitější, tak jen pro pořádek uvedeme tři nejrychlejší v obou hlavních kategoriích.
Mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Zahradníková, druhá skončila Pavlou Murdychová a třetí Romana Exnerová.
V mužích zvítězil Jiří Fajstamr ml., druhý byl Pavel Holeš a na bronzové pozici dojel Pavel Balcar.

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová