Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Co se děje > hudba

JEDEME ŽIVĚ - Trifid JAZZ - to je další díl středeční on-line streamované hudební párty

Redakce / 2.12.2020, Aktualizováno
Ve středu 2. prosince podíváme pro změnu na jazz. Hudební styl jehož historie sahá až do 19. století a ovlivnil většinu později vzniknuvších stylů. Můžeme se těšit na velikány jako Ella Fitzgeraldová, Louis Armstrong, Miles Davis, Frank Sinatra, Glen Miller, Count Basie, Benny Goodman, Dave Bruebeck, Charlie Parker, Chick Corea, Herbie Hancock, Erik Truffaz, Ibrahim Maalouf a další.


Podíváme se na počátky jazzu. Poslechneme si swing, blues, ragtime, bebop, progressive jazz, soul, free jazz, jazz rock, acid jazz, fusion, nujazz. Pustíme si ukázky nejznámějších skladeb a standardů. Stejně jak tomu bylo i v předchozích dílech našeho pořadu, představíme si samozřejmě i některé české autory.

Jak bude Stream probíhat

Začneme vysílat souběžně na Facebooku ZvičinaTV a na Youtube kanálu ZvičinaTV. Protože však FB má horší kvalitu zvuku a také hrozí, že FB on-line stream vypne, tak celý pořad pojede na Youtube kanálu. Přenos samozřejmě vložíme i na tyto webové stránky. Vysílá se z domácího studia DJ Trifida přes OBS Studio. Po technické stránce se o přenos stará Petr Kallen, který zajistil možnost vysílat najednou na více platforem, což v budoucnu využijeme ještě více.
pro akci jsme založili rovněž událost na FB.

Třetí stream - Trifid JAZZ
Ella Fitzgeraldová, Louise Armstrong, Miles Davis, Frank Sinatra, Glen Miler, Count Basie, Benny Goodman, Dave Brubeck, Charlie Parker, Chick Corea, Herbie Hancock, Erik Truffaz, Ibrahim Maalouf a další.


Podívejte, jak se nám povedlo první zvicina music party - Trifid FUNK :-)

A jak se povedlo druhé Trifid ELECTRONIC

Bohužel postupem času je čím dál více tracků na Youtube zbaveno zvuku a pravděpodobně budou brzy zcela smazány. Nenechávejte poslech a záznam.

Záznam streamu

Je možné že záznam bude na Youtube uchován, ale není to jisté a zcela jistě bude část písniček zcela ztlumena. Opět s ohledem na autorská práva. Hlídejte si proto časy vysílání, ať o to nepřijdete

Hraní na přání a komunikace s DJ Trifidem

Stream je koncipován jako podrobný průřez historií daného hudebního stylu, proto se vyloženě na přání hrát nebude. Pokud však někdo bude chtít něco jedinečného, co se do dané kapitolky bude hodit, třeba to zařadí :-) Vítány jsou otázky, doplnění informací a podobně. DJ bude na vaše komentáře reagovat na mikrofon, byť třeba ne ihned. A pozor - sledovat bude především Youtube komentáře, Facebook ne. 

Podpora ZVICINA MUSIC PARTY

Příprava streamu zabere jak po technické, tak programové stránce hromadu času a to nejde trvale dělat zadarmo. Prosíme proto o dobrovolné příspěvky na účet pořadatele MeOb s.r.o. - provozovatel portálu ZvičinaTV, Královédvorsko a Jaroměřsko. Číslo účtu je: 2000802352/2010, popřípadě nabízíme partnerství firmám a podnikatelům. Jsme schopni vložit poděkování, loga, či promoslajdy přímo do vysílání a spolupráci ošetřit smlouvou, či fakturací. Volejte: 732 521 835

FOTOGALERIE - Trifid JAZZ - to je další díl středeční on-line streamované hudební párty

Související články
Trifid ELECTRONIC vol. 2 - pokračování streamované hudební párty
Vaše komentáře

Přečteno 522x
 
Hodnocení článku: