Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > hudba

Královédvorský den piva - program 2022 a vzpomínka na loňský ročník 2021

Redakce / 3.08.2022
Královédvorské náměstí se už 20. srpna zaplní zvukem rockových kapel a narážených sudů piv. Připomeňte si nádhernou atmosféru loňského ročníku v našem videu. Víte třeba, že pivní štafetu vyhrálo družstvo sympatickýh dívek? Víte že WOHNOUTI u nás zahráli jednu ze svých písniček úplne poprvé a na základě reakcí publika ji dali další šanci? Ve videu se dozvíte, která písnička to byla :-)

Podívejte se video z roku 2021 (na konci článku je i delší verze):


Královédvorský Den piva 2022 - program:

14:00 AC/DC Tribute


AC/DC TRIBUTE je parta fanoušků známé australské kapely. Tihle kluci z východních Čech se pomocí rekvizit, jako jsou děla a zvon, snaží divákovi nabídnout show co nejvěrnější originálu. Na pódiu do toho dávají vše a jejich oddanost této hudbě se zrcadlí v energické smršti, která je pro jejich koncerty tak typická.

16:00 Krkonošské matky


Kapela Krkonošské matky vznikla jak jinak než u piva, toho Trutnovského, v hlavách dvou z kapelníků. Brzo se nakazil třetí a vznikl název Krkonošské matky. Rok 2018 přinesl výborného parťáka i zkušebnu. A tak kapela vyrazila na cestu. Hrajou výhradně vlastní skladby. Držte jim palce a podpořte je.
Členové kapely: Ríša, Honza, Michal a Adam

17:30 Rimortis


Během roku 2019 připravili výroční dvojCD „Dvacet černých růží“, které vyšlo v září jako dárek pro věrné fanoušky, kteří kapele projevují přízeň během těch dvaceti let. V lednu 2020 však dochází z osobních důvodů k odchodu zpěváka a bubeníka, a tak kapela nabrala novou sílu a mladou krev v podobě příchodu zpěváka Jaromíra Bartoše a bubeníka Kamila Růžičky. Slibný rozjezd sestavy zpomalila vlna coronaviru, ovšem od léta 2020 jede kapela v těch správných kolejích. Členové kapely jsou Jaromír Bartoš (zpěv), Martin Čermák (kytara), Jirka Vrba (klávesy), Vašek Mrzena (basa), Kamil Růžička (bicí).

20:00 Škwor


Škwor je česká hudební skupina pohybující se na pomezí nu-metalu a hard-rocku. Založena byla v roce 1998 jejich současnými členy Petrem Hrdličkou a Tomášem Kmecem, kdy začíná působit pod názvem Skwar. Na svých počátcích hraje spíše směs metalu a punku, což je slyšet na jejich prvotině s názvem Mayday, které vyšlo dva roky po založení skupiny.
Od té doby začíná Škwor koncertovat na festivalech po celé republice a začíná se objevovat i na televizních obrazovkách. Po Arakainu si je jako před kapelu berou i rockoví Harlej a v roce 2003 i český velikán, skupina Kabát.

22:00 Wishmasters


Wishmasters je česká symfonicmetalová hudební skupina. Byla založena v roce 2007 původně jako Nightwish revival. V roce 2012 se však stala plnohodnotnou autorskou kapelou a o dva roky později vydala svoje první album s názvem Beatrice. S albem Beatrice, kapela absolvovala první koncertní turné, nad kterým převzal záštitu přední český metalový magazín Spark. Kapela tak procestovala plno míst, jak v České republice, tak v zahraničí. Mladí hudebníci z Čech, tak měli možnost poprvé stát na stejných prknech jako nizozemští Within Temptation (Festival Rock Pod Kameňom), nebo navštívit pódia velkých festivalů jako Masters of Rock, či Basinfire Fest. Dále si zahráli na polském Green Water Festivalu, kde zvítězili v soutěži o nejlepší kapelu festivalu.

23:45 PurpleMania


Uslyšíte nejen známé písně Deep Purple, ale i hity dalších kapel jako jsou Led Zeppelin, ZZ top, Steppenwolf, Beatles, Metallica nebo Nirvana.

Celým dnem Vás provede moderátor rádia Černá hora - Petr Ticháček. O přestávkách budou probíhat soutěže o ceny, prezentace piv a další zajímavosti.

zdoj: web akce
foto: Ivo Janeček - FB kapely Vaťák

Delší verze videa z roku 2021 - schválně kolik najdete rozdílů :-)
Související články
Historicky první Královédvorský den piva se uskuteční 25. srpna! Podívejte se na videopozvánku organizátorů
Královédvorský den piva 2018 - podívejte se na velké video z akce
Královédvorský den piva 2019 už je za dveřmi! Kdo bude v sobotu na náměstí ve Dvoře Králové vystupovat? Podívejte se na ukázky
Sólista Vídeňské státní opery Jörg Schneider zazpívá 9. července 2022 na festivalu Hudební léto Kuks
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 453x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí