Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > hudba

Dnes je to přesně rok od živě vysílaného koncertu Jana Smigmatora. Připomeňte si záznam koncertu

Zatím se vybralo 22 500 Kč pro klienty Domova sv. Josefa v rámci akce Domovenka

Redakce / 15.12.2021
Už je to přesně rok od živě vysílaného koncertu Jana Smigmátora z divadla Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem a my se můžeme podívat, jak úspěšné představení bylo. Už dnes víme, že Jan Smigmator sice virtuálně, ale přesto zaplnil Hankův dům. Přidejme společně další zaplněná hlediště sledováním záznamu :-)

Na podporu projektu Domovenka můžete přispět i letos - jen se oproti loňsku změnil variabilní symbol a tedy i QR kód pro platbu - nejlepší tedy bude přispět na účet: 9999666/0300. Nový variabilní symbol: 7779.
QR kód z videa tedy nepoužívejte - použijte tento vedle textu: 

Podrobnosti o Domovence najdete ZDE


Podívejte se na lehce upravený záznam koncertu, kliknutím na ikonu v pravém dolním rohu si můžete obraz zvětšit na celou obrazovku.

Přestože byl přenos s ohledem na klienty a zaměstnance organizací, pro které byl koncert určen, naplánován na všední den odpoledne, podařilo se Hankův dům virtuálně zcela zaplnit! Náš skromný odhad skutečného počtu diváků je 420 diváků, což je přesně kapacita sálu včetně balkonu. Stejný počet diváků bývá i na letních koncertech u divadla :-)

Do konce roku také můžete ještě v rámci koncertu přispět libovolnou částkou na projekt DOMOVENKA Domova sv. Josefa v Žirči a pomoci tak lidem s roztroušenou sklerózou zůstat co nejdéle v domácím prostředí. QR kód pro zaslání příspěvku najdete také v záznamu níže :-)

Perličky ze zákulisí

A to není všechno
V lednu a v únoru pro vás chystáme ještě 2 další koncerty a možná i další.

Jelikož nemohli být na koncertu přítomni diváci, přinášíme vám pár perliček a fotek ze zákulisí, tedy vlastně z hlediště :-) 

- Přímo při samotném přenosu se pomocí QR plateb podařilo na účet projektu Domovenka Domova sv. Josefa krásných 22.500 Kč a peníze stále přibývají.

- Moderátorka Katka Fürbacherová se na podiu objevila v šatech, které měly naprosto stejnou barvu jako opona za podiem, takže na podiu byla chvilku vidět jenom hlava :-) (foto v galerii) Naštěstí měla zcela profesionálně v autě ještě druhé šaty

- Jan Smigmator při koncertu poděkoval bývalé ředitelce divadla a své velké fanynce Zuzaně Čermákové, protože to je právě ona, kdo jej do Dvora opakovaně zvala. Určitě nevěděl, že spolu se současnou ředitelkou Janou Kubcovou seděla na balkoně a koncert si užívala naživo

- kamery měl na povel teprve 15letý a  velmi šikovný kameraman a hlavně student gymnázia Jirka Koblasa

- Při koncertě jsme si zakázali tleskat, protože není nic smutnějšího než potlesk několika málo párů rukou. Při předposlední písničce jsme se ale neudrželi a Janu Smigmatorovi jsme se pokusili vyrobit pořádný aplaus, najdete ho v záznamu :-)

- Když z nás ke konci přenosu opadla nervozita z toho, co se může všechno pokazit, neodolali jsme a zatancovali jsme si v rytmu písničky Žralok zuby má jak nože.


A kolik tedy lidí vidělo koncert?


Přímý přenos běžel na Facebookových stránkách ZvičinaTV, Královédvorsko, Jaroměřsko, TV Náchodsko, Trutnovák, Info z Krkonoš a Rondo music. Sdílen byl i na stránkách města, Pečovatelské služby a ve skupinách v regionu. Celkově zaznamenal na Facebooku přes 9000 oslovených a 6400 shlédnutí 3 vteřin videa. Nejdůležitějším údajem je však přes 500 shlédnutí minuty a více. Pevně věříme, že alespoň stovka lidí sledovala podstatnou část koncertu. Dále koncert běžel na Youtube kanálu ZvičinaTV a Domova Sv. Josefa. Na Youtube kanálu ZvičinaTV bylo k živému přenosu souběžně připojeno mezi 20 až 30 přístroji. V domově důchodců a v dalších organizacích se na přenos dívalo na jedné obrazovce více lidí najednou. Následný záznam si po skončení živého přenosu pustilo doposud 120 lidí. Na Youtube kanálu Domova sv. Josefa to bylo podobné - přenos zde však začal později a tak bylo video odstraněno. 

Nyní je na Youtube na obou kanálech lehce upravený záznam, kde jsme dorovnali úroveň hlasitosti mluveného slova a zpěvu a také malý posun zvuku vůči obrazu. Na tento záznam se můžete podívat i zde výše. Na Zvičina TV si jej zatím pustilo 57 diváků a na kanále Domova sv. Josefa 83 diváků. Tak tedy vznikl náš odhad skutečného počtu diváků - cca 420 diváků.

Pevně věříme, že do konce roku se tento počet ještě výrazně zvýší. Předvánoční honička pominula a tak věříme, že si řada z vás na koncert, který se konal přímo ve Dvoře Králové, udělá čas a užije si jej. 


Moc děkujeme všem partnerům přenosu, bez nich by to nešlo!

Pořadatelé: Spolek pro Dvorek a Domov sv. Josefa
Moderovala: Katka Fürbacherová
Produkce: Jan Holan - ZvičinaTV
Technické řešení přenosu: Petr Kallen - Avatech
Zvuk: Antonín Šturm - Rondo Music
Kamery: Jirka Koblasa


FOTOGALERIE - Podívejte se s námi do zákulisí živého přenosu koncertu Jana Smigmatora

Související články
Koncert Jana Smigmátora živě z Hankova domu
On-line koncert s diváky - vracíme kulturu do života. Zahraje kapela Napohodu
Královédvorák Honza Dušek se i přes své postižení vypravil na daleké cesty. Poslechněte si jeho povídání.
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 234x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí