Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Co se děje > hudba

Adventní koncert Královédvorského chrámového sboru a orchestru s provedením Pastorální mše české J. E. Kypty

Redakce / 19.12.2017
V sobotu 16. prosince 2017 se v královédvorském kostele sv. Jana Křtitele pod vedením Víta Havlíčka uskutečnil koncert Královédvorského chrámového sboru a orchestru. Byl hlavním vystoupením tohoto tělesa v sérii adventních pořadů a posluchači se na něj už jistě těšili, protože se prostor kostela rychle zaplnil.

FOTOGALERIE - Adventní koncert Královédvorského chrámového sboru a orchestru s provedením Pastorální mše české J. E. Kypty

První část programu se odehrávala Adventní koncert 16. 12. 2017 - Královédvorský chrámový sbor a orchestrna kůru a po působivém zahájení Intrádou pro dvě trubky a varhany následovaly skladby Vítej Pane Jezu Kriste A. Michny, Regerovo Tantum ergo, Brucknerovo Locus iste, Sonáta d moll pro flétnu a varhany od B. Marcella, Tebe pojem D. Bortňanského a Dvořákovy skladby Tui nati vulnerati a píseň z Rukopisu královédvorského Žežhulice. Pak se opět rozezněly varhany Toccatou-Pastorelou J. Segera, během níž se zpěváci přesunuli do prostoru před oltář. Zde byli spolu s orchestrem odměněni potleskem a následoval hlavní bod koncertu – Pastorální mše česká od J. E. Kypty. Každá část sklidila potlesk a koncert se nesl v příjemné atmosféře.

Adventní koncert 16. 12. 2017 - Královédvorský chrámový sbor a orchestrNa závěr, před přídavkem, krátce promluvil k posluchačům sbormistr Vít Havlíček, který mimo jiné uvedl, že koncert je významný i z toho důvodu, že vedení farnosti umožnilo Královédvorskému chrámovému sboru a orchestru uspořádat adventní koncert po pěti letech opět v královédvorském kostele sv. Jana Křtitele. Jako poslední skladba se chrámovým prostorem nesl přídavek - pastorela J. I. Linka s parafrází koledy Narodil se Kristus Pán. Všichni, účinkující i posluchači, odcházeli bohatší o krásný slavnostní zážitek.

Karolina Václavíková

Související články
Adventní koncert k 10. výročí Královédvorského chrámového sboru
Koncert s premiérou skladby Jiřího Gemrota obohatí recitace Ondřeje Kepky
Zdařilý koncert s premiérou skladby Raduj se a plesej Dvore dávný s recitací Ondřeje Kepky
Adventní koncert Královédvorského chrámového sboru a orchestru
Koncerty Královédvorského chrámového sboru a orchestru na Noci kostelů 2018
Adventní koncerty Královédvorského chrámového sboru a orchestru
Adventní koncert Královédvorského chrámového sboru a orchestru 15. 12. 2018 v Husově sboru
Vaše komentáře

Přečteno 1357x
 
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.

Kalendář akcí