Vyhledej
Zvičina > Co se děje > festivaly

Královédvorský kulturní festival - již tuto středu

Redakce / 26.09.2016
Ve středu se bude na dopravním hřišti konat hudební festival na podporu vybudování pomníku na místě zrušeného židovského hřbitova. Bude se bubnovat, tancovat, zpívat, vyprávět židovské vtipy, improvizovat, vyrábět, jíst a pít.
 
Videopozvánka zde:

Kde: Dopravní hřiště na Podharti

Moderátor pořadu – Filip Pýcha 

14:00 SILMARIL & ELBERETH – rockové perly a beatové stálice Zastřešitele Honzy Prouzy z místní ZUŠ 
15:30 MARTA A RASPUTIN – středověkem inspirovaný, folklórně laděný nadupaný klezmer (Trutnov)
17:00 ANDERSHOW - charismatický muzikoterapeut David Andrš přichází s interaktivní bubenickou dílnou, v níž diváci zažijí autentický pocit kvalitní rytmické spolupráce (Kostelec nad Orlicí)
18:00 FILIP PÝCHA – drobná porcička lechtivých hudebních produktů z dílny svébytného písničkáře a místního regio-kulturního buditele 
18:30 VERU A MAKY - dech beroucí podívaná jedné nerozlučné taneční dvojice, jež potěší nejen estetické fajnšmekry a vyznavače pohybové kultury s kýženým výukovým přesahem do oblasti pravých židovských tanců ☺
19:00 GOJI – poučný i láskyplný autorský kříženec jedné mimořádné básnířky, jejíž poetická dílka členové kapely zpracovávají do podoby latiny, reggae, balkánské dechovky a židovské hudby… (Hradce Králové)
20:00 RYTMY SBĚRNÉHO DVORA - smělý návrat do víru dynamické pulzace nejen skrze „body drumming“… ohnivá meditace všech přítomných 
21:00 LANTALARETRO - Etno Mainstream s Duší aneb slavné písně nedávné minulosti, jež vždy dokázaly zvednout ze židlí i otrlé hudebníky !! 

V čase příprav mezi jednotlivými body programu budou průběžně z pódia vyrukovávat Židovské příběhy a anegdoty, obohacující vstupy iniciátora celé akce pana Oty Černého & Vesmírné improvizace multiinstrumentalisty Lukáše Pelce.
Dle tradiční židovské receptury pro vás bude nachystána kůzlečí směs se zeleninou. Své vyjímečné umělecko-řemeslné dílo představí měďotepec Vojta z Josefova.
Výtvarnou dílnu nabídne ZŠ Dubenec, jež má to štěstí mít za ředitele skvělého výtvarníka
bohatý výběr občerstvení za výtečné ceny!!! (pivo víno i nealkoholické nápoje)
Velký výběr speciálních jídel nejenom židovské kuchyně.

V případě špatného počasí bude festival přesunut do auly SŠIS v areálu bývalé textilní průmyslovky nábřeží Jiřího Wolkera

Vstupné dle jasnozřivého zákona Osvíceného Kapitalismu 
ať každý dá kolik má, může a chce ☺

 

Související články
Královédvorský jidiš festival

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 227x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět