')
Vyhledej
Zvičina > Co se děje > festivaly

Den obce Vítězná - opět s Traktoriádou (7. července 2018)

Redakce / 20.06.2018, Vítězná
V obci Vítězná začínají již pravidelně prázdniny velkolepě. V rámci Dne obce se 7. července se letos již pojedenácté koná zároveň i traktoriáda. Vedle této vyhlášené soutěže traktoristů, jejíž součástí je také slavnostní průjezd obcí i bahnem, láká zájemce z širokého okolí bohatý celodenní program, kterým provází Jan Čenský.
 

FOTOGALERIE - Den obce Vítězná 2017

Ve Vítězné mají starý pískový lom, kde se akce zvaná traktoriáda již více než deset let koná.  Jejím zakladatelem je pan Kühnel, který trať závodu pokaždé připraví tak, aby byla atraktivní pro závodníky i diváky. Pravidelně se tu sjíždí 40 - 55 strojů, a to třeba až z Úpice. 

Celý den - Den obce Vítězná, je pro všechny zdarma. Platí se jen parkoviště (50 Kč/den), suvenýry a pamětní stužky, které jsou za symbolickou částku. Veškeré představení a atrakce, které pořádá obec, jsou zdarma. 

Jako parkoviště zde slouží jedna velká centrální plocha za kostelem v Kocléřově, která je vzdálená asi 100 m od hlavního pódia. Akce, ačkoliv má několik stanovišť a tématických zaměření, se koná v jednom velkém areálu, ve kterém jsou 3 styčná místa, propojená jarmarkem a dalšími atrakcemi. Vše se nachází v docházkové vzdálenosti 200-300 m. Chodí se po asfaltových a zpevněných cestách, takže je to sjízdné i pro kočárky.

Tradičně jsou objednáni již osvědčení poskytovatelé občerstvení. Návštěníci se nemusí ani bát špatného počasí: obec má v rámci akce k dispozici velké zázemí - 600 zastřešených míst ke konzumaci, dalších 300 míst je z kapacity obce. 

Během celého dne si každý může chvíli odpočinout, jen se dívat, či aktivně zapojit, jíst, nakupovat na jarmarku. V programu si najde svoji oblíbenou kapelu a plynule přechází mezi pódii a atrakcemi. Nejnáročnější atrakcí celé akce je rozhodně vrtulník, který je také zpoplatněný. Má svůj airport za řeznictvím u Masopustů na návsi a let by měl stát kolem 500 Kč. Stihne se doletět na přehradu Les Království, nad zoo a zpět, prohlédnout vesnici, podívat se kde kdo bydlí.


 

Související články
Den obce Vítězná 2017 - fotogalerie od Pavla Kratochvíla
Vánoční koncert Moniky Absolonové ve Vítězné (14. prosince 2017)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3430x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět