Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Areál Žireč

Tříkrálová sbírka pomáhá i v Domově sv. Josefa

Redakce / 5.01.2022, Aktualizováno , Žireč
Chceme se s vámi podělit o dobrou zprávu. Naše zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou se připojuje i v roce 2022 k Tříkrálové sbírce. Přípravy jsou v plném proudu.

FOTOGALERIE - 22. ročník Tříkrálové sbírky


Epidemiologická situace v naší zemi je složitá, my jsme optimističtí a připravujeme se na koledování v terénu, což si moc přejeme.
Cíl i motto sbírky zůstávají stejné. Hlavní je pomoci lidem v nouzi a pomáhá každá koruna.

Termín Tříkrálové sbírky

Největší dobrovolnická akce, 22. Tříkrálová sbírka byla vyhlášená Charitou České republiky na dny 1. – 16. ledna 2022


Sbírka v regionu - místa

V okolí Dvora Králové nad Labem vyjdou koledníci do ulic v sobotu 8. ledna 2022, v kostelích pak v neděli 9. ledna. 

Koledovat bychom chtěli jako v letech minulých v Jaroměři, Josefově a obcích Semonice, Zaloňov, Rtyně a Vestec, Nový Ples, Žireč, Velichovky a Hustířany, Heřmanice, Běluň, Brod, Slotov, Rožnov a Neznášov, Vlkov, Jasenná, Rasošky, Chvalkovice a Habřina, Starý Ples a letos nově v Šestajovicích a Hořenicích. 


Jestliže bude koleda v režimu on-line, budete mít možnost přispět do pokladniček na stálých místech jako loni. Seznam míst je uveden i na našem webu Tříkrálová sbírka 2022 - Články Domova svatého Josefa (domovsvatehojosefa.cz)


Stejně tak můžete přispět bezhotovostně na číslo účtu s VS přímo na účet naší Charity 66008822/0800, VS 777955001.

Výsledek v roce 2020

Výsledek minulého ročníku, který byl poprvé bez koledníků, se i tak vyšplhal na celkovou sumu za celou Oblastní charitu Červený Kostelec 437 252 Kč + 92 660 Kč online, z toho v Jaroměři a okolí se vybralo ve statických pokladničkách 134.620 Kč.
Chtěli bychom vám všem moc poděkovat za to, že jste si i k novým způsobům, jak přispět, našli cestu.

V Domově sv. Josefa jsme výtěžek věnovali na revitalizaci zahrady pro klienty odlehčovací služby. Zbývající část putuje každoročně na další projekty diecézní Charity a humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci Charit ČR.
Výnos z nového ročníku sbírky poputuje v Domově sv. Josefa na rekonstrukci sociálního zařízení pokojů klientů na zdravotním oddělení.


Děkujeme předem za všechny dary, za vlídné přijetí koledníků a za projevenou důvěru.

Děkujeme také všem, kdo se do sbírky obětavě zapojují.

Přejeme vám pokojný čas adventu, požehnané Vánoce a do příštího roku zdraví, lásku a radost z každého dne.

Barbora Vobořilová

Domov sv. Josefa

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 485x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.
25.03.2022 - Ve dnech 25. 3., 28. 3. a 29. 3. bude RTG na nové poliklinice ve Dvoře Králové z důvodu nemoci mimo provoz. Je možné použít RTG oddělení v nemocnici.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí