Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Areál Žireč

NOVÝ TERMÍN: Koncert Anny K oslaví 20. výročí založení Domova sv. Josefa ve Žirči

Akce byla přeložena ze 7. prosince 2021 na 28. dubna 2022

Redakce / 25.11.2021, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Právě letos je tomu 20 let, kdy se zakladatel prvního hospice v České republice a ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Mgr. Miroslav Wajsar odhodlal založit zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou.

FOTOGALERIE - Slavíme 20 let od založení Domova sv. Josefa v Žirči

 
Jít do toho nebo ne? 
To byla otázka, kterou se před 20 lety zaobíral prakticky denně zakladatel prvního hospice v České republice a ředitel Oblastní charity Červený Kostelec.
To odhodlání bylo neskutečně silné.
Přijmout velkorysou nabídku daru Kongregace sester Nejsvětější Svátosti a pustit se do dobrodružství s nejistým koncem? Založit zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou ve zchátralé jezuitské rezidenci?

V hospici se v letech 1996 - 2000 pan ředitel Miroslav Wajsar setkával s lidmi s roztroušenou sklerózou: „Byly to velmi silné příběhy. Příběhy lidí, které nemoc upoutala na vozík, a přesto se nevzdali. Pamatuji si paní P., která navzdory své nemoci podporovala umírající i hospicový personál.“

Dnes je v Domově na 4 budovách 88 lůžek pro nemocné roztroušenou sklerózou. O klienty pečuje více než 100 pracovníků přímé péče. Za 20 let byly poskytnuty tisíce rehabilitačních pobytů. Může znít jako samozřejmost, ale začátky byly velmi krušné. Je to skutečný zázrak, co se za pomoci mnoha dobrodinců podařilo vybudovat.

Díky tomu, že pan ředitel vyslyšel silné příběhy nemocných lidí na vozíku, kteří to nevzdali, budeme moci 7.12. 2021 oslavit výročí.

Fotografie a více o prvních krůčcích Domova ZDE:

Při této příležitosti Vás srdečně zveme na benefiční koncert Anny K, pořádaný k příležitosti oslav 20. výročí založení Domova, který se měl konat 7. 12. 2021 v náchodském Beránku. 

Vzhledem k aktuální covidové situace je přeložen na 28. dubna 2022.

Prozatím se proto i pozastavil prodej vstupenek na benefiční koncert Anny K. v termínu 7. 12. 2021.
Protože přáním paní Anny K, kulturního domu Beránek v Náchodě, nás i návštěvníků koncertu je v první řadě pomoc nemocným roztroušenou sklerózou, bylo dohodnuto, že koncert se odkládá na termín 28. 4. 2022. 
Dosud prodané lístky jsou stále v platnosti a pro zájemce o koncert bude v brzké době opět otevřený předprodej na www.beraneknachod.cz
Těší nás, že i přes tuto nenadálou komplikaci je o koncert zájem a věříme, že duben bude již příznivou dobou pro pořádání benefice.
Děkujeme za pochopení. Nemocné roztroušenou sklerózou můžete podpořit již nyní přes webové stránky www.domovenka.cz


Mgr. Linda Kuťáková

Domov sv. Josefa

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1350x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí