Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Turistika > Areál Žireč

Je libo zajet na koncert, závody koní nebo divadlo? O kulturu je v Domově sv. Josefa dobře postaráno!

Redakce / 25.10.2021, Žireč
Během letních měsíců bylo klientům umožněno navštívit celkem 20 kulturních a zážitkových akcí. Koncerty, závody koní, slavnosti a pestré výlety.

FOTOGALERIE - Je libo zajet na koncert, závody koní nebo divadlo?


Aktivizační činnosti nabízejí smysluplné trávení času a přispívají ke zlepšení fyzického a psychického stavu. Podílejí se i na udržení soběstačnosti. Spadají mezi ně zájmové, vzdělávací a volnočasové aktivity, které umožňují klientovi být v kontaktu nejen s ostatními uživateli sociálních služeb, ale propojují je přirozeně i se světem zdravých. 
Velmi důležitá je tedy společenská sounáležitost! Tyto volnočasové aktivity jsou pro klienty pečlivě a dlouho dopředu vybírány. Díky dobrovolníkům z řad spolku Královédvorské Arniky, Prahy, zaměstnanců DSJ i firemních dobrovolníků je možné takové „výlety za hranice všedních dnů“ nemocným lidem roztroušenou sklerózou dopřát. Potřebují totiž na místo nejen dovézt, doprovodit, obstarat občerstvení, ale i zapojení se do společnosti.

Velké oblibě se těší například každoroční účast na závodech koní na Zálesí. Letos se zde předvedlo přes 80 koní ve dvou disciplínách. Pořadatelé ochotně zodpověděli zajímavé otázky klientů, které zajímalo dění parkuru. Sladkým bonusem byly pověstné palačinky paní Štěpánové, jedné ze zakládajících členek dobrovolnického spolku Královédvorská Arnika.

Při programech dbáme v Domově sv. Josefa také na hudební zábavu. Jak je totiž dobře známo, že hudba je lék pro duši. Na Štěrbově vile předvedli divákům rockeři z Pražského výběru exkluzivní a dobře ozvučenou show (postřeh jednoho z klientů) pod širým nebem. Zde si klienti pochvalovali i úžasnou festivalovou atmosféru a výborné občerstvení v podobě klobásek z grilu.

Některé akce jsou benefiční, pořádané pro Domov sv. Josefa. Například výtěžek z folkového koncertu Altán Trio, koncertu Jany Veberové na Kuksu a křtu CD Petra Vašiny + 2JAJA putoval na podporu nemocných roztroušenou sklerózou. 

Jsou také akce, které pořádají dobrovolníci pro nemocné přímo v Domově sv. Josefa nebo v parku, příkladem je tzv. „Vítání léta“ a „Vítání podzimu“.

Nezapomněli jsme ani na divadelní představení či promítání filmů. Ne vždy jsou to však pouze kulturní akce. Je tady i možnost zajet si s dobrovolníky na drobný nákup. Pro zdravého člověka je to obyčejná věc, pro nemocného však velká vzácnost.

Klienti se shodují, že volnočasové aktivity u nich vzbuzují radost, a to převážně radost ze setkání s ostatními lidmi. Aktivizační činnosti jsou velmi důležité, i skrze ně může Domov sv. Josefa naplňovat svoje poslání, kterým je pomoc lidem s roztroušenou sklerózou žít plnohodnotný život. 

Děkujeme!

Tyto výlety za kulturou jsou možné nejen díky dobrovolníkům, ale hlavně také díky sponzorským darům, bez kterých by to nešlo. 

Velké poděkování patří společnosti Lohmann & Rauscher, s.r.o., která darovala Domovu 5.000 EUR na kulturní program klientů.

Děkujeme, že jste se stali součástí příběhu pomoci.


Domov sv. Josefa

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 589x
 
24.01.2024 - Odbor dopravně-správní se v Trutnově stěhuje do nových prostor: Horská 52, bývalá budova Texlenu, 4. patro.
05.01.2024 - V okolí Braunova Betléma na území Hřibojed proběhne v sobotu 6. ledna 2024 od 9 do 13 hodin honitba. Prosím počítejte s omezeným vstupem na toto území.
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.

Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
16.02.2024 - 17.03.2024
VÝSTAVA MODELŮ
1.03.2024 18:30 - 1.03.2024 21:30
Taneční večer s živou hudbou - Revival