Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Areál Žireč

Bylinkobraní v Žirči: přijeďte sklidit bylinkovou úrodu (26. září 2021)

Redakce / 21.09.2021, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Chtěli byste zjistit, jestli bylinky opravdu léčí? A jak je to možné? Vědět, jak připravit domácí koření do kuchyně nebo voňavou koupel? A slyšeli jste někdy o Georgu Josephu Kamelovi? Pokud nevíte a chcete se to všechno dozvědět, přijďte v sobotu 26. 9. 2021 do Bylinkové zahrady Josepha Kamela V Domově sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

FOTOGALERIE - Bylinkobraní

Naše bylinková zahrada, navazující na tradici klášterních zahrad, nese jméno George Josepha Kamela, významného botanika, lékárníka a jezuitského misionáře, rodáka z Moravy. 

Klášterní zahrady byly zakládány již od 13. století řádem benediktínů a sloužily k pěstování bylin k léčebným účelům nebo k přípravě pokrmů

Celou řadu z nich používáme v dnešní kuchyni i domácím léčebným účelům dodnes. Nejčastěji známe např. mateřídoušku, jitrocel, mátu, šalvěj, majoránku, dobromysl a další.
Tematicky laděné záhony se starobylou úpravou zeminy, která pomáhá v udržování vlhkosti, jsou zde poskládané do tvaru.. . Ne, nebudu prozrazovat!

Přijďte se podívat sami.

Na BYLINKOBRANÍ se dozvíte mnohé o pěstování bylin, o jejich léčivých účincích, o použití v kuchyni či v kosmetice.

Jistě oceníte přednášky odborníků, jak udržovat vaše zahrady a komentované prohlídky zahradníků. 

Součástí akce budou workshopy, minijarmark zaměřený na bylinky a sociální podniky, putovní výstava, kulturní program i autorské vystoupení.

Těšit se můžete na koncerty skupiny 2JAJA z Jaroměře, duo Bohdan Janeczek a závěr dne bude patřit kapele Petr Novák band.

BYLINKOBRANÍ je pomyslnou tečkou za létem a již brzy nastanou první podzimní chladné dny. 

V Domě sv. Josefa pomalu a jistě dosluhují kotle, vždyť byly pořízeny v době založení Domova a 20 let je již znát. 

Výtěžek z akce bude proto využit na koupi nových kotlů, takových, které zajistí teplo našim klientům i energetickou a ekologickou úsporu.

Akce bude komornějšího rázu a věříme v podobný úspěch jako loňský ročník nebo letošní 20. Svatoanenské slavnosti konané v červenci.

Neváhejte a přijďte se k nám podívat, budeme se těšit.Linda Kuťáková
Domov sv. Josefa

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1321x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí