Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Areál Žireč

Bylinkobraní je opět za námi i s bohatou úrodou!

Redakce / 4.10.2021, Dvůr Králové nad Labem
Více než 700 lidí přišlo v neděli sklidit bylinkovou úrodu do zahrad Domova sv. Josefa v Žirči. Výtěžek ze vstupného, které letos bylo dobrovolné, poputuje na nákup nových plynových kotlů pro Domov sv. Josefa. Vybralo se krásných 40 790 Kč.

FOTOGALERIE - Bylinkobraní je opět za námi i s bohatou úrodou!

Již 3. ročník Bylinkobraní zahájil úvodním slovem vedoucí Domova sv. Josefa Mgr. Dominik Melichar. 
Celou akci doprovázel pestrý program, kde si každý přišel na své. Návštěvníci se dozvěděli, zda bylinky opravdu léčí, jak si připravit domácí koření nebo jak pečovat o své zahrady. 

Na této události nechyběla ani kapela 2JAJA z Jaroměře. Za jejich příjemných tónů, Petra Nováka revival band a jazzmenů Duo Bohdan Janeczek se mohli návštěvníci občerstvit v zahradě i kavárně bylinnými sirupy Camellus. V altánu si pak lidé vychutnali autorskou tvorbu pánů Kurucze, Pilaře a Pýchy - tří umělců, kteří se nechali inspirovat tvorbou lidí s roztroušenou sklerózu. Tento projekt byl podpořen ministerstvem kultury. 

Nechyběla samozřejmě ani Mše svatá v kostele sv. Anny. Také jste mohli zaslechnout koncert Václava Uhlíře a Metoděje Uhlíře k příležitosti křtu CD vydaného k 20. výročí Domova sv. Josefa.

Pro zájemce proběhla komentovaná prohlídka Domova sv. Josefa, kde byly předány velmi důležité informace ohledně rehabilitace i chodu celého zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou. 

Unie ROSKA zahájila vernisáží výstavu děl nemocných roztroušenou sklerózou, která bude k vidění do konce října v chodbě ze zahrady ke kavárně. Rozlučka s babím létem na podporu nemocných slaví úspěch. 

Benefiční akce Bylinkobraní je pomyslnou tečkou za létem, a proto velmi děkujeme všem návštěvníkům za podporu a kladné ohlasy, které k nám již zaznívají. Výtěžek ze vstupného poputuje na nákup nových plynových kotlů pro Domov sv. Josefa. Stávající kotle jsou 20 let staré a dožívají. Vstupné bylo letos dobrovolné a vybralo se krásných 40 790 Kč. Všem dárcům ze srdce děkujeme.

Děkujeme všem návštěvníkům, dárcům, partnerům akce, jmenovitě Královéhradecký kraj, internetový portál Fler.cz, rádio Blaník, Kudy z nudy a České výlety.

Společně jste vytvořili krásnou atmosféru, na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat.


Barbora Vobořilová


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 638x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí