Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Architektura > stavby

Nádraží v Jaroměři se dočká kompletní rekonstrukce v příští roce

Redakce / 22.12.2023, Jaroměřsko
Památkově chráněné nádraží v Jaroměři se dočká plánované kompletní rekonstrukce. Obnova má začít na jaře 2024 a trvat 18 měsíců. součástí je oprava fasády, střechy budovy a dojde také k úpravám vnitřních dispozic.


Vedle renovace fasády, střechy, výměny oken a dveří se počítá s úpravou vnitřních dispozic, díky které dojde k rozšíření komerčních a kancelářských prostor. V objektu se postaví nové toalety a obnoví se provoz restaurace, respektive její bufetové části. Kulturní památkou byla prohlášena rozsáhlá nádražní budova spolu se skladištěm, poštou, vodárenskou věží, výtopnou, točnou a kolejištěm. 

Modernizace této budovy naváže na rekonstrukci staniční části, která probíhala v letech 2018 a 2019. Nová dvě nástupiště jsou tak nově přístupná podchodem s výtahy a citlivě napojena na historickou budovu z 19. století. Kompletně se opravilo kolejiště a vše související s železniční infrastrukturou.

Nyní zbývá obnova samotné nádražní budovy, která je zastřešením napojena na nový autobusový terminál. Správa železnic již vypsala na tuto obnovu budovy v Jaroměři soutěž. Stavba může podle průběhu soutěže začít na jaře příštího roku a potrvá 18 měsíců. Předpokládaná hodnota stavebních prací činí 179 712 552 Kč.


Zdroj: Správa železnic, státní organizace 


Související články
Babiš jede vlakem do Náchoda na snídani se starosty. Zastaví se i na nádraží v Jaroměři
Jaroměř patří mezi další města v kraji, která mají nové autobusové nádraží
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 980x