Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Architektura

Seznam akcí na víkend (13.-15. srpna 2021)

Redakce / 14.08.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Další krásný letní víkend si můžete užít na Dni obce Bílé Poličany, na novém koupališti v Hostinném nebo v lese plném borůvek. Nebo si můžete vybrat z dalších akcí, které přinášíme v následujícím seznamu!


Možnosti koupání v regionu 

Seznam koupališť - od Dachov, Hostinné až po Jaroměř 


Den obce Bílé Poličany

Sobota 14. 8. 2021 od 10:00 hodin

Obec Bílé Poličany připravila bohatý program na Den obce. V 21:30 hodin zahraje David Pet a kapela, pop-rockové seskupení s vlastní autorskou tvorbou. Vstupné je 50 Kč. Občerstvení bude zajištěno po celý den.


Tradiční jarmark v Kuksu

14.8. - 15.8.2021 od 10:00 do 17:00 hodin v Kuksu

Nenechte si ujít přehlídku zlatých ručiček v Kuksu! To vše v kulisách barokní perly východních Čech. Vstup zdarma.


Deskové herní odpoledne

14.08.2021 15:00 Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem 

Máte rádi deskové hry, ale nemáte si je s kým zahrát? Pak je deskové herní odpoledne přesně pro vás. Koná se pro širokou veřejnost - malé i velké hráče - v sálku knihovny. Vstupné: zdarma 


Muzejní noc 

14.08.2021 od 19:00 do 23:00 hod. Areál městského muzeu Dvůr Králové n. Labem 

Letos bude zaměřena především na tradici výroby vánočních ozdob, neboť v červenci 2021 uplyne 90 let nepřetržité výroby této křehké krásy na Královédvorsku. Návštěvníci si budou moci, pomocí muzejní hry, vyzkoušet své znalosti z historie města. Vstupné: 10 Kč 


Spanilá jízda vojenské historické techniky ve Východních Čechách

14. srpna od 8 hod. Králíky, Královéhradecký kraj

Naším krajem projede spanilá jízda vojenské techniky, kterou vypraví Vojenské Muzeum Králíky jako náhradu za zrušenou akci Cihelna. Vojenské automobily projedou například Rychnovem nad Kněžnou nebo Solnicí. 


Fotbalový zápas Sokol Vítězná - Jiskra Podhůří

14. srpna od 17 hod. fotbalové hřiště ve Vítězné


Africký víkend v Safari Parku

14.-15. srpna 2021, Safari Park Dvůr Králové 

Během něj ožije africké tržiště ve dvorské zoo barvami a vůněmi Afriky. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, taneční vystoupení, autentické africké nákupy, výběrovou africkou čokoládu, lahodné ovoce nebo čtení z nové knížky pohádek sepsaných v Africe Josefem Vágnerem. Vstupné: dle aktuálního ceníku zoo.


Vycházky za architekturou - secesní spořitelna 

15. 8. od 9:30 hod. Dvůr Králové nad Labem

Nenechte si ujít komentované prohlídky za architekturou. Sraz je u městského muzea v 9:30. Registrujte se předem na tel.: 499 623 800 nebo na email: info@muzeumdk.cz. Vycházky se konají od 5 osob a více. Vstupné 50 Kč. 


VÝSTAVY

Dvorské retro (výstava)    

8-12 a 13-16 hod.  Výstavní sál Špýcharu, městské muzeum ve Sladkovského ulici ve Dvoře Králové.  

Na výstavě máte možnost nahlédnout do každodenního života dvorských obyvatel v období socialismu, a to prostřednictvím reálných instalací pokojů, vybavených dobovým nábytkem a ostatními bytovými prvky a produkty. Vstupné: 40 Kč / 20 Kč.


VTK20

8-12 a 13-16 hod. Výstavní sál Staré radnice - nám. TGM ve Dvoře Králové 

Výtvarníci Theatra Kuks ke dvěma dekádám existence multižánrového festivalu barokní kultury. Vystavující: Marianna Borecká, Tomáš Glasberger, Tomáš Hanzlík, Anna Hladká, Jaroslava Holasová, Jiří Jelínek, Abbé Libanský, Pavel Matoušek, Jitka Nejedlá, Aleš Pospíšil, Kristýna Šrolová. Vstupné: 30 Kč / 15 Kč.


60 let na jednom okruhu

10-17 hod. Museum Czech road racing Hořice

Hořické Muzeum Czech Road Racingu se letos již počtvrté otevře pro návštěvníky a příznivce silničních motocyklových závodů. Letošní expozice bude mít své motto "60 let na jednom okruhu" na připomínku výročí konání prvního poválečného ročníku závodu 300 zatáček.Vstupné: 50 Kč / 30 Kč.


Souboru výstav "Ruce vzhůru"

9:00-12:00 a 12:30 - 17:00 hod.Muzeum a galerie Orlických hor, Rychnov nad Kněžnou
Výstava zahrnuje dvě zapůjčené výstavy a nově vytvořenou expozici k četnické stanici, která představuje fungování četnictva v našem regionu, jeho poslání, vybavení a výstroj a seznámí návštěvníky s konkrétními případy, které četnictvo řešilo na základě dobových kronik a novinových zpráv.

KINO


Zkrať to, zlato 

14 a 15. srpna od 20 hod. Kino Svět Dvůr Králové (nám. V. Hanky)
Teddy je notorický lenoch. Jeho dny jsou jeden za druhým většinou naplněny nudou a flákáním. Setkání s tajemnou cizinkou však všechno změní. Z jeho života se stává doslova chvilková záležitost. komedie, romantický film, přístupno od 12 let. Vstupné: 120 Kč.

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1041x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí