Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Architektura

Na náměstí TGM ve Dvoře Králové vzniknou hned 2 veřejná griloviště pro občany i návštěvníky města

Redakce / 1.04.2022, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
„O vybudování veřejného griloviště jsme uvažovali již delší dobu a v úvahu přicházely ještě další 2 místa - park Schulzovy sady, kde ale panují obavy hasičů ze vzniku požáru a sídliště v ulici Karolíny Světlé, kde se zase občané obávají zvýšeného hluku. A proto jsme se rozhodli umístit griloviště přímo na náměstí T. G. Masaryka,“ uvedl starosta Jan Jarolím

FOTOGALERIE - Na náměstí TGM ve Dvoře Králové vzniknou hned 2 veřejná griloviště pro občany i návštěvníky města

Podobná místa vznikají v řadě českých města a obvykle se těší velké oblibě, snad se tak stane i ve Dvoře Králové nad Labem. Jedno griloviště nahradí šachový stolek před lékárnou Benu a druhé bude přímo před ZUŠkou.

„K instalaci grilovišť bychom chtěli přistoupit co nejdříve, aby vše bylo hotovo ještě do prázdnin a návštěvníci našeho města mohli začít griloviště využívat co nejdříve. Je to důležité také proto, že v centru našeho města v poslední době zanikly hned 2 restaurace - Stará Radnice a také restaurace U Slunce a hrozilo tak, že davy turistů by se neměly v létě kde stravovat. Naštěstí máme velmi blízko centra umístněné supermarkety Billa a Kaufland, a turisté si tak snadno zajdou či zajedou na sdílených kolech zakoupit špekáčky, nebo maso na gril. Oběd si tak snadno turisté pořídí svépomocí", dodává starosta Jan Jarolím.

S vytvořením tzv. piknikových center na náměstí souhlasila rada města na své schůzi 8. března 2022. 

Sestava s veřejným ohništěm je vyrobena z vysokopevnostního HPC betonu a ošetřena jak antigraffiti nátěrem, tak hydrofobním nátěrem zaručujícím voděodolnost a životnost jednotlivých dílců. Dřevěné komponenty jsou z modřínového a bukového dřeva a ošetřeny vůči povětrnostním vlivům. Sestavy dodá společnost CITYZEN LIVING, s. r. o., z Brandýsa nad Labem a město za každou z nich zaplatí necelých 335 tisíc Kč včetně DPH. 

Záměr a umístění byly konzultovány s městským architektem Petrem Kocourkem, který konstatoval, že zvolený design přesně odpovídá designu betonových podsvětlených laviček, které již na náměstí jsou.

Jan Holan

aprílový žertík 2022

Související články
Královédvorské koupaliště bude přihříváno teplem z teplárny
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Kuks bude od května lépe přístupný hendikepovaným a cyklistům. Slavnostního otevření nového mostu se zúčastní i prezident Miloš Zeman
Travnatá stráň nad atletickým stadionem se konečně naplno otevírá veřejnosti!
Populární surikaty ve Dvoře Králové zmizely! Našly se u lva
Dvůr Králové bude mít krytý bazén v Mayerově továrně
Vaše komentáře
poČIN, 1.04.2022 12:02, Reagovat
Vynikající poČIN a GENiální nápad, REPrezentativní místo, EXkluzivní poloha a slavnostní nasvětlení UZEnin. Ohniště pak umožní osadit další dva VÁNoční stromy, případně i opékání kaštanů což přispěje ke zkvalitnění vánOČNÍ atmosféřy HISTorického cEntRa..Záznam z akcÍ a oslav budE vždy bezplatně k yyzvednoutí po dobu tří měsíců na služebně Městské policie. Zbývá si jen POPpřát dobrou chuť a brzy na viděnou na některém z pravidelných GRILLovacích MARatónů.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 4707x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Kalendář akcí