Vyhledej
Zvičina > Architektura

Celkem 93 nových stromů se vysázelo letos v Hořicích a okolí

Redakce / 12.12.2018, Hořice - Hořicko a Miletín
Na jaře letošního roku byla dokončena výstavba cyklostezky z Hrachovce do Holovous. Podél této cesty byla vysázena nová alej ovocných stromů. Výsadby na této aleji se na podzim dokončily. Bylo vysázeno 19 kusů třešní, 4 moruše, 7 jabloní, 7 švestek, 2 ořešáky a 4 hrušně, celkem tedy 43 stromů. Město chce takto postupně vracet ovocné stromy do přírody v okolí Hořic, oživit jejich funkci jak estetickou tak krajinotvornou a dát možnost osvěžit se v létě a na podzim jejich plody.
 

FOTOGALERIE - Celkem 93 nových stromů se vysázelo letos v Hořicích a okolí

Dále se město rozhodlo pokračovat v sázení kulových javorů. Jedná se o dosadby chybějících stromů ve stávajících uličních alejích. Akce probíhá po etapách. V první etapě, která začala již v roce 2016, bylo vysázeno 30 ks nových kulových javorů. 

poničené stromy
Bohužel ne všichni jsou z nových stromů nadšeni a tak podobně vysázené stromořadí Holovouských malináčů nějaký vandal poničil. 
PŘEČTĚTE SI O TOM VÍCE

Výsadby proběhly v ulicích Riegrově, Erbenově, Žerotínově, Komenského a Husově. 

Nyní probíhá druhá etapa výsadeb, ve které se vysadí 40 nových kulových javorů. Stromy budou vysázeny v ulicích Husova, Erbenova, Máchova a Otakarova. 

10 kusů nových javorů bude vysázeno na koupališti Dachova. Výsadbu provádějí pracovníci Technických služeb Hořice, sadbový materiál zajistila firma Fikar, okrasné a ovocné školky Hořice. 

Město chce postupně obnovovat uliční stromovou zeleň v Hořicích a rozšířit ovocné stromy podél cest v hořickém okolí. V nadcházejících letech se chystá město dále koncepčně pokračovat ve výsadbách a tím zlepšovat nejen veřejný prostor uvnitř města, ale i v jeho okolí.

Zdroj: web města
 

Související články
Po nové cyklostezce již můžete vyrazit z Hořic do Holovous!
Zatím neznámý pachatel polámal vyhlášené Holovouské malináče. Pomozte ho dopadnout!
Slavnosti Holovouských malináčů a nové produkty se značkou Podkrkonoší - regionální produkt

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1238x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět