Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Architektura

Akustická řešení pro lepší život a soužití

Redakce, Inzerce / 20.07.2021
Snem mnoha lidí je mít domácí kino, nebo nahrávací studio. Jak to ale udělat, aby nebyli rušeni sousedé? Jak najít správné akustické řešení?

V současné době najdete specializované společnosti, které mají na starosti hledání praktických a rychlých řešení pro zlepšení akustiky ve vašem domě nebo prostorách. Na Perfectacoustic.cz jsou specialisty na hledání akustických řešení za nejlepší cenu.

Hi-Fi a audio zařízení, jako jsou televize, systémy domácího kina nebo reproduktory, mohou být významným zdrojem hluku. Ve skutečnosti je nástěnná televize mezi těmito dvěma místnostmi mnohem hlasitější než volně stojící televize. Umístění hi-fi a zvukových zařízení může také zvýšit hluk.

Materiály a zvuk

Zvuky mohou být absorbovány, odráženy a rozptýleny v závislosti na typu povrchu stěn místnosti, místnosti nebo místa, kde jsme. Důvodem je to, že zvuky, které se dostanou k materiálům pohlcujícím zvuk, procházejí při průchodu povrchem do jiných prostorů a poté se převádějí na tepelnou energii, čímž tyto zvuky tlumí.

Během odrazu se zvuky odrážejí od tvrdého, rovného a holého povrchu a vytvářejí nepříjemnou ozvěnu, která může rušit sousedy. Takzvané prvky akustického difuzoru jsou nejvhodnější pro rovnoměrné rozptýlení zvuků, protože jejich nepravidelný povrch rozptyluje zvuky v prostoru všemi směry po celé šířce pásma.

Akustické panely

Dobrou volbou, pokud se chcete vyhnout problémům se sousedy kvůli vysoké hlasitosti vaší hudby nebo domácího kina, je pořídit si akustické panely, které se přizpůsobí rozměrům místnosti a audio systému, který chceme koupit. Je důležité konzultovat odborníka se zkušenostmi s těmito akustickými řešeními.

Velikost místnosti je důležitá, a proto musíte vypočítat výšku, šířku nebo délku. Je také důležité znát typ materiálu, ze kterého jsou stěny vyrobeny, například sádrokarton, cihla nebo beton.

Odborníci specializující se na akustická řešení pečlivě vypočítají počet absorbérů a difuzorů, které budete potřebovat ve vašem domě nebo prostorách, s charakteristikami místnosti.

Řešit problémy

Také tyto typy akustických řešení mohou vyřešit problémy, jako je hučení, vrčení basů při poslechu hudby nebo dozvuk v místnosti. Rovněž si můžete všimnout ozvěny nebo jiných rušivých zvukových efektů, které mohou snížit kvalitu zvuku.

Když jsou pokoje vybaveny, mohou se tyto problémy zvýšit v některých částech místnosti, kde je častěji poslouchána hudba nebo kde je nainstalováno domácí kino.


Inzerce firmy Perfectacoustic.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 768x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa
Učitel 1. stupně ZŠ (ZŠ a PrŠ DKnL)


Pomocný kuchař/ka (Domov důchodců)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)


Kalendář akcí